دفتر فرهنگ اسلامی

 

 

farhang

 

 

 

 

 

zeyaratashora

 

    

 


اعزام تيم كوهنوردي دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسفراين به قله يامان داغي در تاريخ 1393/02/03

 

 k1k2

 

 

 

 

 

 

 k3k4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برگزاری بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ، بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت در این واحد دانشگاهی برگزار شد .

این مسابقات در سه گروه کارکنان ، اساتید و دانشجویان مانوس با قرآن و در چهار بخش شفاهی ، کتبی ، هنر و ادبیات دینی، پژوهشی برگزار میگردد.

گفتنی است آزمون کتبی بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی روز سه شنبه 11/9/93 ساعت 10 صبح ، در تمامی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور برای اساتید در 4 رشته ترجمه انگلیسی قرآن، تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه و سیره معصومین(ع) و در بخش دانشجویان در 10 رشته تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم(ع)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه انگلیسی قرآن، احکام برادران و خواهران، زندگانی پیامبر اسلام(ص) ترجمه قرآن به فارسی و نهج البلاغه برگزار گردید.

آزمون کتبی بیستمین دوره مسابقات قرآن و عترت در یک مرحله و بصورت سراسری برگزار می شود و بعد از مشخص شدن برگزیدگان در بخش اساتید، دانشجویان در هر بخش به 3 نفر برتر تا سقف هفت میلیون ریال جوایزی به رسم یادبود تقدیم خواهد گردید

 

 

 qoran932qoran931

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 qoran934qoran933

 

 

 

 


 

نخستین یادواره 16 شهید طلبه و دانشجو در اسفراین برگزار شد.

 

 به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با ایام 16 آذر سالروز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و همچنین 27 آذر سالروز شهادت استاد دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه ،یادواره 16 شهید طلبه و دانشجو شهرستان اسفراین در تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد .

 

گفتنی است این مراسم با حضور مسئولین شهرستان و خانواده های معظم شهدا و خیل دانشجویان برگزار گردید و با اهدای تندیس مزین به تصویر زیبای شهدای حوزه و دانشگاه از خانواده های معظم این عزیزان تقدیر به عمل آمد .

 

در پایان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین بر خود فرض می داند از همه مسئولان و دست اندرکاران استان خراسان شمالی و شهرستان شهید پرور و ولایتمدار اسفراین که در برگزاری هرچه باشکوهتر این یادواره تلاش نمودند؛ تقدیر و تشکر نماید. با امید به اینکه در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی پاسدار واقعی ارزشها و اهداف نظام مقدس اسلامی بوده و با عمل به دستورات و احکام الهی و منویات بزرگ مقام معظم رهبری ، خدمتگزاری شایسته برای جوانان فرهیخته و ملت فهیم و غیور اسفراین کهن به شمار آییم.

 

 

 yadvareshohada932yadvareshohada931yadvareshohada93 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yadvareshohada935

yadvareshohada933

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

yadvareshohada936 yadvareshohada939

 

 


 

 

   برگزاري مسابقه فوتسال درون واحدي بين دانشجويان برادر واحداسفراين

 

 

به همت تربين بدني دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين ؛ چهارمين دوره مسابقات فوتسال درون واحدي جام دانشجو (16 آذر روز دانشجو) در بين دانشجويان برادر واحد اسفراين از مورخه 93/09/16 لغايت  25/09/93 برگزار گرديد.دراين مسابقات 7 تيم شركت داشتندكه در سه گروه به رقابت پرداخته ودر نهايت تيمهاي عمران و معماري الف بازي فينال و تيمهاي كاركنان و بوفه به بازي رده بندي راه يافتند. كه بازي فينال در تاريخ 93/09/25  با حضور مسئولين محترم واحد و در ميان تشويق گرم جمع كثيري از دانشجويان عزيز برگزار گرديد.دراين مسابقه تيم عمران با نتيجه 4بر 3 تيم معماري الف را شكست داد و فاتح چهارمين دوره مسابقات فوتسال گرديدو تيم بوفه با شكست اساتيد و كاركنان به مقام سوّم دست يافت.حضور مشتاقانه دانشجويان در سالن ورزشي و استقبال گرم اين عزيزان جهت تماشاي مسابقات و تشويق ورزشكاران ازنكات فرهنگي و با اهميت اين مسابقات بود.

 

 

fotsal3

 fotsal2fotsal1

 

 

 


 آغاز به کار مرکز مشاوره و روانشناختي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين

 

به گزارش روابط عمومي؛ مرکز مشاوره و روانشناختي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين در ترم جاري به صورت رسمي آغاز به کار کرد.در اولين نشست از سلسله نشست هاي دفتر مشاوره که قرار است در طول سال و هر دوهفته در روز دوشنبه از ساعت 30/13 - 30/12 اجرا گردد، موضوع"هوش هيجاني و راه هاي دستيابي به شادکامي در زندگي" مورد بحث قرار گرفت.اعضاي گروه مشاوران دانشگاه را خانم اماني،خانم دولت آبادي، آقاي آرياوند و آقاي برازنده تشکيل ميدهند که طبق برنامه اعلام شده ، ساعات مشخصي را در دفتر مشاوره جهت ارايه مشاوره هاي شغلي،تحصيلي،روانشناختي،رفتاري وعاطفي،خانوادگي و مسائل مربوطه به ازدواج حضور دارند و دانشجويان ، اساتيد و کارمندان محترم ميتوانند جهت دريافت مشاوره مراجعه نمايند.

 

در ابتداي اين جلسه برنامه هاي پيش بيني شده و اهداف راه اندازي دفتر مشاوره در دانشگاه بيان گرديد .سپس آقاي آرياوند به طرح موضوع هوش هيجاني و راه هاي دستيابي به شادکامي در زندگي پرداخت.

 

ايشان در تعرف هوش هيجاني گفتند: يعني در يک موقعيت خاص انسان بتواند خود را با واقعيت تطبيق دهد و هوش هيجاني مي بايست از طريق فراگيري، مهارتهاي زندگي را کسب نمايد و اينکه چرا ما در عصري که تکنولوژي رشد کرده و پيشرفتها بوجود آمده ، دچار افسردگي هستيم و از جهت شادکامي عقب مانده ايم والبته راهکارهاي جالبي نيز در اين راستا ارايه دادند .

 

 

hosh hayajane931 hosh hayajane932

 


 

 

برپایی ایستگاه صلواتی در دهه اول ماه محرم

  estgah salavati193

 

 estgah salavati293

 

 

 


 برگزاری نشست طرح صالحین با موضوع آسیب شناسی عزاداری محرم با حضور حجه الاسلام ابراهیمی

 

salehenaseb193 

salehenaseb293

 

 


 برگزاری نشست طرح صالحین با موضوع حماسه حسینی با حضور حجه الاسلام امینی فر

 

salehinhamase193 salehinhamase293

 


 برگزاری نشست طرح صالحین با موضوع عزای حسینی یا تفکر عاشورایی با حضور حجه الاسلام پیروی

 salehen azay hosine193

salehen azay hosine293

 

 


برگزاری نشست طرح صالحین با موضوع بوی ماه محرم

salehen booy moharam193

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 برگزاری کارگاه آسیب شناسی عزاداری دردهه دوم ماه محرم

به گزارش روابط عمومی؛ همزمان با دهه دوم ماه محرم و عزای سید و سالار شهیدان؛با هدف پاسخ به شبهات وارده و آسیب شناسی عزاداری محرم و لزو م تبیین ، دفتر مدیریت دانش و توانمند سازی نیروی انسانی دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه آسیب شناسی عزاداری محرم ویژه کارمندان نموده است .این کارگاه با تدریس حجه الاسلام ابراهیمی در دهه دوم ماه محرم و در محل نماز خانه دانشگاه ، بعد از نماز جماعت ظهر و عصر برگزار گردید .

لازم بذکر است کتاب حماسه حسینی شهید مطهری (ره) نیز به شرکت کنندگان در این کارگاه اهدا گردید

 

 


 برگزاری کارگاه آشنایی با نهج البلاغه در دهه اول ماه محرم

 

به گزارش روابط عمومی؛ همزمان با دهه اول ماه محرم و عزای سید و سالار شهیدان؛با هدف آشنایی با قطره ای از اقیانوس بیکران معارف اهل بیت علیهم السلام و با امید به اینکه سبک زندگی ائمه اطهار علیهم السلام الگوی ما در زندگی و خانواده باشد ، دفتر مدیریت دانش و توانمند سازی نیروی انسانی دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه آشنایی با نهج البلاغه ویژه کارمندان نموده است .

این کارگاه با تدریس حجه الاسلام ابراهیمی در دهه اول ماه محرم و در محل نماز خانه دانشگاه ، بعد از نماز جماعت ظهر و عصر برگزار میگردد

 

 

 


 

 

 

برگزاری سلسله نشست های سبک زندگی دردهه اول ماه محرم

 

به گزارش روابط عمومی؛ همزمان با دهه اول ماه محرم و عزای سید و سالار شهیدان؛با هدف آشنایی با قطره ای از اقیانوس بیکران معارف اهل بیت علیهم السلام و با امید به اینکه سبک زندگی ائمه اطهار علیهم السلام الگوی ما در زندگی و خانواده باشد ، دفتر مدیریت دانش و توانمند سازی نیروی انسانی دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه آشنایی با نهج البلاغه ویژه کارمندان نموده است .

این کارگاه با تدریس حجه الاسلام ابراهیمی در دهه اول ماه محرم و در محل نماز خانه دانشگاه ، بعد از نماز جماعت ظهر و عصر برگزار میگردد

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

برپایی نمایشگاه تا کربلا.... در ماه محرم

 

به گزارش روابط عمومی؛ همزمان با آغاز ماه محرم و سوگواری حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) ، امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی خراسان شمالی ، نمایشگاهی را با عنوان "تا کربلا..." و با محتوای گام به گام حرکت به سوی اهداف قیام کربلا وکسب فضایل اخلاقی و دوری از رذایل اخلاقی برگزار نموده است .

 

 

 


 

 برگزاری اردوی توجیهی دانشجویان ورودی جدید

 به گزارش روابط عمومی؛ همزمان با آغاز سال تحصیلی و با هدف آشنایی با قوانین و مقررات دانشگاه و توجیه دانشجویان جدید الورود ، نشست توجیهی دانشجویان جدید در محل تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار گردید.

 در ابتدای این نشست آقای دارابی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین ضمن عرض خیر مقدم ، آغاز سال تحصیلی و ورود دانشجویان را به عرصه علم و دانش و دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین تبریک گفتند.

 و در ادامه نیز آقایان متقی راد ، فرزی و احمدی ،دانشجویان را به ترتیب حوزه خود با قوانین ، مباحث و مسایل اداری - مالی ، آموزشی - دانشجویی و امور فرهنگی – اجتماعی دانشگاه آشنا نمودند.

 

ordo tojihe931ordo tojihe932

 

 

 


 برگزاری کارگاه دانشجویی جنگ نرم با همکاری نیروی انتظامی در دانشگاه

 به گزارش روابط عمومی؛با توجه به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی و هفته نیروی انتظامی و لزوم آشنایی اساتید ودانشجویان با اهداف دشمنان در جنگ نرم بویژه در تقابل با دانشگاهیان ، امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با همکاری پلیس پیشگیری و عملیات نیروی انتظامی اسفراین ، اقدام به برگزاری کارگاه جنگ نرم نمود.

 در این نشست که با استقبال خوب اساتید و دانشجویان همراه بود ،جناب آقای سرگرد حدادیان ریاست محترم پلیس پیشگیری و عملیات نیروی انتظامی اسفراین به بررسی ابعاد مختلف جنگ نرم پرداختند.

 از مهمترین عناوین مطرح شده در این نشست می توان به معرفی ابزارهای جنگ نرم،مراحل جنگ نرم،اقدامات رژیم صهیونیستی و استکبار در قالب صنعت سینما،برنامه های کارتونی و انیمیشن،اسباب بازی ها و ماهواره ،و با هدف ترویج فرهنگ غرب و ابتذال در بین جوانان و کودکان ایران اسلامی اشاره نمود.

 همچنین با توجه به استقبال اساتید و دانشجویان و مساعدت پلیس فتای نیروی انتظامی مقرر شد کلاس هایی به صورت اختصاصی و درمورد مباحث مطروحه بویژه فضای مجازی در دانشگاه برگزار شود.

 

 jangnarm931jangnarm932

 


 برگزاری کارگاه آشنایی با مقررات و آئین نامه های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی

 به گزارش روابط عمومی؛در جهت افزایش دانش و آگاهی بخشی به اساتید ، دفتر مدیریت و توانمند سازی نیروی انسانی دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه آشنایی با مقررات و آئین نامه های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی نمود.

 در این کارگاه که با استقبال اساتید نیز مواجه شد آقایان دارابی و فرزی به بیان جزئیات آئین نامه ها و مقررات پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی پرداختندو در پایان به حضارین گواهینامه شرکت در کارگاه نیز اعطا گردید.

 

 kargahpazhohesh1kargahpazhohesh2

 

 


 برگزاری نشست طرح صالحین با موضوع بوی ماه محرم

 به گزارش پایگاه بسیج دانشجویی؛ در ادامه سلسله نشست های طرح صالحین و با توجه به فرا رسیدن ایام محرم ، موضوع این هفته نشست به ماه محرم اختصاص یافت .

 در این نشست که با حضور فعالان فرهنگی و دانشجویان بسیجی دانشگاه برگزار گردید ، حجه الاسلام کرابی از طلاب حوزه علمیه اسفراین به تبیین ابعاد قیام حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و اهمیت عزاداری همراه با معرفت در این ماه پرداختند.

لازم بذکر است نشست فعالان فرهنگی دانشگاه با عنوان طرح صالحین هر هفته چهارشنبه بعد از نماز جماعت ظهر و عصر در محل نمازخانه دانشگاه برگزار میگردد

 salehen931salehen932

 


 برگزاری نشست هم اندیشی اساتید در آغاز سال تحصیلی جدید

 

به گزارش روابط عمومی؛ همچون سنوات گذشته و همزمان با آغاز سال تحصیلی و با هدف هماهنگی بیشترو بروز رسانی برخی آئین نامه ها و مقررات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی نشست هم اندیشی اساتید برگزار گردید و آقای دارابی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین به سئوالات اساتید در حوزه های مختلف دانشگاه پاسخ دادند.

hamandishi931hamandishi932

 

 


 

نشست فعالان فرهنگی دانشجویی دانشگاه های اسفراین همزمان با دهه ولایت و سالروز سفر مقام معظم رهبری

 به گزارش روابط عمومی؛همزمان با ایام فرخنده عید سعید غدیر خم و دهه ولایت و 22 مهر سالروز سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به شهرستان شهید پرور اسفراین ، نشست فعالان فرهنگی دانشجویی دانشگاه های اسفراین در نمازخانه دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید .

در این نشست که به همت بسیج دانشجویی و با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد؛ حجه الاسلام دکتر خرد کیش که خود دارای تحصیلات دانشگاهی و دکترای ریاضی بوده و از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد می باشند به تبیین جایگاه حقیقی حضرات معصومین علیهم السلام و ولایت فقیه و بحث پیرامون موضوع ولایتمداری پرداخته و به سئوالات و شبهات مطروحه در این موضوع پاسخ گفتند.

neshast9307neshast93071

 

 


 اعلام زمان ثبت نام بيستمين دوره مسابقات قرآن وعترت دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين

 

20dore

 

بخشنامه بيستمين دوره از مسابقات قرآن و عترت(ع) و جشنواره هنر و ادبيات ديني از سوي معاونت فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي(پژوهشکده قرآن و عترت) ابلاغ شد.
به گزار ش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين : داوطلبان شرکت در اين دوره از مسابقات براي آگاهي از شرايط و ثبت نام به دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه مراجعه کنند.
اين مسابقات در سه گروه اساتيد ، دانشجويان و کارکنان و همچنين در چهار بخش کتبي ، شفاهي ، هنر و ادبيات ديني و پژوهشي با محوريت قرآن و عترت عليهم السلام برگزار ميگردد که البته هر يک از اين بخش ها داراي رشته هاي متنوع و جذاب مي باشد.

زمان ثبت نام و مهلت ارائه آثار بيستمين جشنواره هنر و ادبيات ديني و پژوهشي قرآن و عترت در سه بخش استادان، کارکنان و دانشجويان به کانون قرآن و عترت دانشگاه  از 15 مهرماه93 تا 20 فروردين 94 است.
ثبت نام  مسابقات شفاهي قرآن و عترت  از10 مهرماهتا 8 آبان ماه و زمان برگزاري آزمون بخش شفاهي از 93/8/18 تا 93/8/24 همزمان با هفته قرآن ودانشگاه مي باشد.
ثبت نام در بخش کتبي مسابقات دانشجويان و اساتيد از 10 مهرماه لغايت 93/9/01 و زمان برگزاري بخش کتبي 11 آذر ماه همزان با دانشگاه های سراسر کشور است.
کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين از کليه اساتيد ، کارکنان و دانشجويان عزيز دعوت مي نمايد تا با حضور حداکثري خود در برگزاري دقيق، علمي و باشکوه اين مسابقات نهايت تلاش و همکاري را نمايند.

گفتني است جوايز اين دوره کارت هديه تا سقف هفت ميليون ريال به همراه دو نمره تشويقي پايان ترم و اردوي فرهنگي ويژه شرکت کنندگان در اين مسابقات مي باشد .

 


 برپایی نمایشگاه آفتاب مهر در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی؛همزمان با آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس ؛ دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه با همکاری تشکل های دانشجویی اقدام به برپایی نمایشگاه آفتاب مهر نمود.

این نمایشگاه با حضور فرماندهی محترم نیروی انتظامی اسفراین و همکاران ایشان در معاونت اجتماعی ، مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی ، رئیس دانشگاه و دانشجویان و به منظور آگاهی بخشی به دانشجویان در رابطه با آسیب های اجتماعی ، سبک زندگی و شناسایی و جذب دانشجویان مستعد و علاقمند شرکت در فعالیتهای فرهنگی دانشگاه برگزار گردیده است که شامل غرفه هایی همچون دفاع مقدس ، پیشگیری از اعتیاد، روابط دختر و پسر و آسیب های ماهواره می باشد .

 aftabmehr93aftabmehr931

 


رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد:

آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از 27 مهر ماه/ وام یک میلیون تومانی برای زائرین

مأوا: حجت الاسلام فقیهی از آغاز ثبت نام عمره دانشگاهیان از۲۷ مهر لغایت۱۰آبان ماه در سایت لبیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (مأوا)، صبح امروز نشست خبری عمره دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا فقیهی رئیس ستاد عمره و اصحاب رسانه در دفتر مرکزی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار شد.
رئیس ستاد عمره در خصوص اعزام دانشجویان به عتبات گفت:ثبت نام
دانشگاهیان متقاضی اعزام به عتبات از 20 مهرماه در سایت لبیک آغاز شده و تا 26 مهرماه ادامه خواهد داشت و در این دوره 4200 نفر از دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات اعزام می شوند.
وی افزود:
ثبت نام دانشجویان برای عمره، از روز یک شنبه 27 مهر لغایت 10 آبان ماه در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir
در سه گروه اساتید،دانشجویان پسر مجرد و متاهلین آغاز خواهد شد و قرعه کشی بعد از عاشورای حسینی به صورت اینترنتی انجام و زائرین اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد.
رئیس ستاد عمره دانشگاهیان به تفاوت اصلی عمره دانشگاهیان در سال جاری با سال های قبل اشاره کرد و گفت:دانشجویان اصلی و ذخیره ای که در قرعه کشی انتخاب می شوند، باید دوره های آموزش مجازی را طی کنند و در صورت موفقیت در این دوره ها، مجاز به اعزام به سرزمین وحی خواهند بود.
فقیهی در خصوص زمان اعزام دانشگاهیان به عمره گفت:پیشنهاد ما این است که اعزام ها از اسفند ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد که این زمان هنوز قطعی نشده است.همچنین قیمت نهایی عمره امسال هنوز مشخص نشده است و بعد از قیمت گذاری سازمان حج به زائرین اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس ستاد عمره در خصوص ارائه تسهیلات به زائرین دانشجو گفت: با انعقاد تفاهم نامه ستاد با بانک تجارت مقرر شد به دانشگاهیان اعزامی به عمره و عتبات 1 میلیون تومان وام قرض الحسنه تعلق بگیرد.
فقیهی در خصوص اعزام دختران به عمره گفت: هنوز مشکل اعزام دختران مجرد به عمره حل نشده است و فقط متاهلین به عمره اعزام خواهند شد.

 


 

آغاز ثبت نام هجدهمين دوره ازدواج دانشجويی

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ مسئول دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين از آغاز ثبت نام هجدهمين دوره ازدواج دانشجويي از پنجم مهرماه به مدت یک ماه خبر داد.

وي افزود : ثبت نام مزدوجين دانشجو همزمان با اول ماه ذی الحجه ؛ سالروز ازدواج حضرت امیر المومنین علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) آغاز شده و به مدت یک ماه در سایت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها به نشانیwww.nahad.ir ادامه خواهد داشت و این دوره ازدواج دانشجویی شامل زوج هایی است که تاریخ عقد آنها از اول مهر 92 تا 30 مهر 93  می باشد.

احمدي ادامه داد : سفر زيارتي- آموزشي به مشهد مقدس ، كارگاههاي آموزشي ويژه زوجين دانشجو با محوريت مباني استحكام خانواده و مديريت روابط زوجين، هدیه مقام معظم رهبری به زوج های دانشجو خواهد بود. 


برگزاری جنگ خنده در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 به گزارش روابط عمومی؛  به همت بسیج دانشجویی و تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین جنگ خنده در تالار اجتماعات این واحد دانشگاهی برگزار گردید.

 

 در این برنامه که با استقبال اساتید و دانشجویان مواجه بود، گروه هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین برنامه هایی همچون تئاتر ،موسیقی سنتی و مسابقه حضوری اجرا نمود .

 

همچنین با حضور مسئول فرهنگي دانشگاه به دو نفر از آقایان که نام علی و دو نفر از خانم ها که نام فاطمه را داشتند ، يك جلد كتاب نفيس صحيفه سجاديه به رسم یادبود از طرف دانشگاه اهدا گردید.

 


 

 

 دیدار مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه محترم اسفراین 

به گزارش روابط عمومی؛همزمان با آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی با امام جمعه محترم شهرستان شهید پرور اسفراین دیدار کردند. 

در ابتدای این دیدار آقای دارابی رئیس دانشگاه ضمن عرض تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای انقلاب اسلامی؛ گزارشی از تعداد رشته های فعال، تعداد اساتید و دانشجویان، مقاطع مختلف تحصیلی در سال جدید و برنامه های خود در راستای توسعه و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین را به نماینده محترم ولی فقیه ارائه نمودند.  

در ادامه این دیدار آقای احمدی مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه در رابطه با فعالیتهای قرانی و فرهنگی ، کانون ها و تشکل های دانشگاه و رتبه های برتر که در سطح استان و کشور حاصل شده است ، صحبت نموند. 

سپس حجه الاسلام محمدیان نماینده محترم ولی فقیه در اسفراین ضمن عرض تبریک آغاز سال تحصیلی ، هفته دفاع مقدس و عید سعید غدیر خم، انتصاب آقای دارابی را به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفته و آرزوی موفقیت برای ایشان نمودند. 

نماینده محترم ولی فقیه در ادامه ، وجود صحبتها و نظرات انتقادی به دانشگاه را با هدف رشد کیفی دانشگاه مناسب دانسته و فرمودند :” من در زمانی که صحبتهای مخالف زیادی علیه دانشگاه آزاد اسلامی بود مصاحبه کردم و گفتم : دانشگاه آزاد اسلامی درزمانی که دانشگاه های دولتی ظرفیت کمی داشتندوجوانان زیادی آماده حضور در دانشگاه بودند،اقدام مثبت وخوبی بود والان هم فعالیتهای خوبی دارد و نگاه ما به دانشگاه مثبت است " 

در انتهای این دیدار صمیمی ، حجه الاسلام محمدیان نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه معزز شهرستان شهید پرور اسفراین ضمن اشاره به جایگاه مهم دانشگاه ، علاقمندی خود جهت حضور بیشتر در فعالیتهای علمی و فرهنگی دانشگاه را نیز اعلام فرمودند .  mhre93     

  mhre931

    


 موفقیت دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی در پنجمین جشنواره دو سالانه صحیفه سجادیه دانشگاه های کشور

 

دبیرخانه پنجمین جشنواره صحیفه سجادیه دانشگاهیان سراسر کشور اسامی برگزیدگان رشته ها و بخش های مختلف جشنواره را اعلام نمود. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین؛ پنجمین جشنواره دو سالانه صحیفه سجادیه دانشگاهیان سراسر کشور که با هدف تقويت فضاي معنوي و فرهنگي در مراكز آموزش عالي ،آشنايي بيشتر با مفاهيم والاي صحيفه سجاديه و آشنايي بيشتر قشر دانشگاهي كشور با امام سجاد(ع)و سخنان ايشان به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها برگزار گردیده بود با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.

 دبیرخانه پنجمین جشنواره صحیفه سجادیه دانشگاهیان سراسر کشور ضمن قدردانی از کلیه شرکت کنندگان محترم در بخش های مختلف جشنواره و تقدیر و تشکر از تمامی شرکت کنندگانی که آثار ارسالی آن ها در رتبه بندی آثار، جزو آثار برگزیده شناخته نشد، اسامی برگزیدگان رشته ها و بخش های مختلف جشنواره را اعلام نمود.

 بر این اساس؛ آقای کاظم دهناد دانشجوی هنرمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد  اسفراین با ارسال اثر خود با نام " همه خوبی ها در حفظ و نگهداری خویشتن از بدی هاست "در رشته منبت کاری بخش آثار هنری ، موفق به کسب رتبه سوم در میان آثار ارسالی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور به این جشنواره شد .

 لازم بذکر است اختتاميه پنجمین جشنواره صحيفه سجاديه دانشگاهيان سراسر کشور در روز پنجشنبه 8 خردادماه در بندرعباس برگزار و از نفرات برتر تقدیر خواهد شد.

 دانشگاهیان شهرستان دارالقرآن اسفراین این موفقیت را به این عزیز هنرمند تبریک گفته و آرزوی توفیق روز افزون برای ایشان دارد .

 


mhre93dehnad

  

 


 درخشش قاریان فرهیخته قرآن کریم اسفراین در نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی ؛ نوزدهمین دوره مسابقات شفاهي قرآن و عترت برادران و خواهران دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي برای اولین بار بصورت استانی در واحد بجنورد برگزار شد.

در اين دوره از مسابقات 30 نفر از قاريان منتخب دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي در سه گروه اساتيد، دانشجويان و كاركنان در سه بخش قرائت قرآن به روش تحقيق ، ترتيل و حفظ با يكديگر به رقابت پرداختند.

در اين دوره مسابقات از واحد اسفراین آقای محمد حسن اکرامی فر در گروه اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان شمالی و در بخش قرائت قرآن كريم به روش تحقيق رتبه اول را کسب نمودند و در گروه دانشجويي دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان شمالی آقاي علی شکفته در بخش قرائت تحقيق مقام اول و سجاد عبداللهی در رشته ترتيل به مقام دوم اين دوره از مسابقات دست يافتند.

به گزارش کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین؛ نفرات اول سه بخش قرائت قرآن كريم به روش تحقيق، ترتيل مسابقات شفاهي قرآن و عترت برادران و خواهران دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي به مسابقات كشوري دانشگاه آزاد اسلامي اعزام خواهند شد.

شايان ذكراست دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان شمالي شامل واحدهاي بجنورد،شيروان،اسفراين و مركز جاجرم و مانه و سملقان مي باشد

 

 qura93 00qura93 02qura93 03

 

 


 

مراسم پاسداشت مقام معلم و جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین

بگزارش روابط عمومي دانشگاه ؛ همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضي مطهري (ره) ، همچون سنوات گذشته مراسم پاسداشت مقام معلم و هم انديشي اساتيد دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین در محل تالار اجتماعات دانشگاه با قرائت قرآن کریم توسط استاد اکرامی فر که هفته گذشته موفق به کسب مقام اول مسابقات قرائت تحقیق قران اساتید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی گردیده بودند ، آغاز گرديد .

در ابتدای این مراسم دکتر نجارزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید استاد مطهری (ره) فرا رسیدن روز معلم را به همه اساتید تبریک عرض نموده و در خصوص برنامه ها و چشم انداز دانشگاه در سالهای آینده صحبت کردند.

در ادامه آقای شجاعی از اساتید ادبیات فارسی دانشگاه نیز اشعاری را در وصف مقام استاد و معلم سروده و قرائت نمودند.

و در انتهای برنامه نیز آقای گرایلی از اساتید گروه حسابداری در رابطه با شعاری که توسط مقام معظم رهبری برای امسال برگزیده شده ، صحبت و از عملیاتی کردن طرح خود در این زمینه دفاع کردند .

گفتنی است این برنامه با صرف شام و تقدیر از زحمات اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین به پایان رسید.

 


نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین ، نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت در این واحد دانشگاهی برگزار شد . 

این مسابقات در سه گروه کارکنان ، اساتید و دانشجویان مانوس با قرآن و در دو بخش شفاهی و کتبی برگزار گردید 

گفتنی است آزمون کتبی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور در بخش کارکنان در سه رشته آشنایی با زندگی پیامبر اسلام (ص)، نماز و احکام برادران و خواهران به صورت جداگانه، برای اساتید در 4 رشته ترجمه انگلیسی قرآن، تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه و سیره معصومین(ع) و در بخش دانشجویان در 10 رشته تفسیر قرآن، زندگانی 14 معصوم(ع)، حفظ و ترجمه زیارت عاشورا و جامعه کبیره، نماز، ترجمه انگلیسی قرآن، احکام برادران و خواهران، زندگانی پیامبر اسلام(ص) ترجمه قرآن به فارسی و نهج البلاغه برگزار گردید 

آزمون کتبی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت در یک مرحله و بصورت سراسری برگزار می شود و بعد از برگزاری، ظرف یک هفته پاسخ نامه ها به تهران رسیده و با دستگاه و بصورت مشترک تصحیح شده و برگزیدگان در بخش اساتید، دانشجویان و کارکنان توسط خود پژوهشکده تعیین می شوند که در هر رشته و هر بخش 3 نفر هستند. 

همچنین بخش شفاهی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی 3 مرحله ای است، مرحله اول آن در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه برگزار شد ه و مرحله دوم آن که استانی است برگزیدگان واحدها و مراکز آموزشی در هر استان در رشته های قرائت تحقیق قرآن، قرائت ترتیل، حفظ سوره های قرآن شامل 5 جزء، 10 جزء، 20 جزء و 30 جزء برای دانشجویان و اساتید و حفظ جزء 30 برای کارکنان در آن شرکت خواهند کرد 

نتایج استانی مسابقات در بخش شفاهی تا پایان اردیبهشت اعلام می شود و در دهه دوم شهریور ماه آزمون بخش شفاهی بصورت کشوری(مرحله سوم) برگزار شده و بلافاصله اختتامیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و از برگزیدگان بخش های کتبی و شفاهی تقدیر شده و بر اساس سهمیه به جشنواره ملی قرآن "فرادانشگاهی" معرفی می شوند تا برگزیدگان دانشگاه با سایر برگزیدگان کشوری رقابت کنند.

لازم بذکر است در بخش شفاهی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین در رشته قرائت تحقیق دانشجویی آقای علی شکفته و در رشته قرائت ترتیل آقای سجاد عبداللهی و همچنین در قرائت تحقیق اساتید ؛آقای محمد حسن اکرامی فر و در رشته قرائت تحقیق کارمندان آقای براتمحمد بلبلی به عنوان نفرات برگزیده این واحد دانشگاهی به مرحله استانی مسابقات راه یافتند .

  

  mosabegheh2

      

mosabegheh1

  

  

    mosabegheh3

  

  mosabegheh4

  


  

برنامه هاي دانشگاه‌آزاد اسلامي اسفراين در ماه محرم

به گزارش روابط عمومي ؛ همزمان با فرارسيدن ماه محرم الحرام و ايام شهادت سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) و اصحاب با وفايش؛ دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين اقدام به اجراي برنامه هايي به همين جهت نموده است.

 

قرائت زيارت عاشورا توسط دانشجوي مداح آقاي محسن كرامتي ابتداي هر روز كاري ، سخنراني حجه الاسلام ابراهيمي امام جماعت محترم دانشگاه با محوريت امر به معروف و نهي از منكر بعد از نماز جماعت ظهر و عصر ، نمايشگاه پوستر هيئت با موضوع محرم و فضاسازي و سياهه نمودن دانشگاه از جمله برنامه هاي اين ايام بوده است .

moharam1

 

 

 

moharam2

  

moharam4

  

 


راه اندازي سامانه پيامك ياد آوري نماز جماعت در دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين
دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين گفت: سامانه يادآوري نماز جماعت با ارسال پيامك به دانشگاهيان جهت ياد آوري نماز جماعت راه اندازي گرديد

 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين ؛ احمدي گفت: ايجاد فرهنگ حضور در نماز جماعت به هنگام اذان در دانشگاه از اهداف ايجاد اين سامانه است.

  

وي ادامه داد: اين سامانه به گونه‌اي است كه لحظاتي قبل از آغاز نماز جماعت ، به اساتيد، دانشجويان ، كاركنان دانشگاه و شماره‌هاي ثبت شده پيامك ارسال مي‌كند و برگزاري نماز جماعت در دانشگاه را به آنها يادآور مي‌شود.

 

دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين ارسال آيات، روايات و احاديث را از ديگر كاربردهاي اين سامانه عنوان كرد و افزود: اين سامانه در هر نوبت ارسال پيامك ، يك آيه، روايت و يا حديث را به شماره‌هاي ثبت شده ارسال مي‌كند .

 

وي با تاكيد بر لزوم ترويج فرهنگ نماز جماعت در دانشگاه‌ها، گفت: پاسداشت نماز، پاسداشت همه خوبيهاست و برگزاري آن در دانشگاه باعث ايجاد فضاي معنوي در بين دانشجويان و دانشگاه مي‌شود.

 

samaneh namaz  

 


حضور در راهپيمائي باشكوه 13 آبان ماه ؛ روز مبارزه با استكبار جهاني و صدور بیانیه توسط دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 

سیزدهم آبان ماه ؛ مظهر چهرهى مصمم ملت ایران براى رسیدن به هدفها و ایستادگى درمقابل دشمنان است. امام خامنه ای (حفظه ا... تعالي)

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با 13آبان ماه؛ روز مبارزه با استكبار جهاني و روز همبستگي و همراهي جوانان با پير جماران و به پاس 35 سال بهره مندي از بركات انقلاب اسلامي اساتيد ، كاركنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين دست در دستان پرمهر مردم شریف و انقلابی اسفراین در راهپیمایی با شکوه 13 آبان ماه حضور یافتند و همبستگي خويش را اعلام نمودند .

 

همچنين به همین مناسبت بیانیه ای از سوی اساتيد ، كاركنان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي اسفراین صادر گردید .

 

دراین بیانیه آمده است : 13 آبان ماه نماد انقلابي به پيش آهنگي نسلي نو و راهبري پير مدبري است كه رهروانش بر گلدسته‌هاي رفيع خاكش اذان شهادت سر داده‌اند. يادآور حماسه بزرگ مرداني است كه جاودانگي استكبارستيزي و استبدادگريزي اسلام ناب را در پس نفرت از وطن‌فروشي و بيگانه‌پرستي به بار نشسته‌اند.

 

این بیانیه در ادامه می افزاید : وجود سه قشر طلبه، دانشجو و دانش آموز به عنوان طلايه داران مبارزه عليه طاغوت و استكبار در اين سه حادثه نشان از نقش بالاي علم و آگاهي مردم در ايجاد جوش و خروش عليه ظلم و استبداد و شناخت جايگاه حساس آن توسط بنيانگذار انقلاب اسلامي دارد. سيزدهم آبان ماه فرصتي است براي بيان مطالبات قشر فرهيخته و مطالبه‌گر دانشجو كه چشم بيدار ملت است. قشري كه با دورانديشي خود و فتح لانه جاسوسي آمريكا در سال 58 به تعبير حضرت امام(ره) انقلاب دوم را رقم زد و انقلاب اسلامي را بيمه نمود.

sizdahe-aban


هفدهمین اردوی فرهنگی دانشجویان منتخب منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی در اردوگاه یاوران حضرت مهدی(عج) شهر مقدس قم برگزارشد

 

به گزارش روابط عمومی ؛ هفدهمین اردوی دانشجویان منتخب فرهنگی منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی از 11/8/92 لغایت 16/8/92 در دو دوره سه روزه ويژه برادران وخواهران و با حضور 400 دانشجوی منتخب از واحدها و مراکز دانشگاه هاي آزاد اسلامي خراسان بزرگ در اردوگاه یاوران حضرت مهدی(عج)شهر مقدس قم برگزارشد.

 

در این اردو دانشجویان از فضای معنوی آکنده از عطر و بوی محرم در جوار مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) از بیانات اساتید حوزه ودانشگاه چون حضرت حجه الاسلام والمسلمین عسگری معاون پارلمانی دانشگاه، حجه الاسلام و المسلمین توانایی و آقای دکتر صالحی بهرمند شدند.

 

لازم بذكر است از دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين نيز آقايان ابراهيم زارعي (آموزش ابتدايي)، موسي الرضا زحمتي(عمران)،كاظم دهناد(ساختمان)،محمد رمضان پور(مكانيك خودرو) و خانم ها عاطفه شكريان(حسابداري)،عهديه قلعه نوي(حسابداري)،فاطمه باغي (حسابداري)،نرگس صابري(آموزش ابتدايي)،نجمه عفتي شاه(حسابداري)،محبوبه بلبلي (معماري) در اين اردو شركت نمودند

montakhab1

  

montakhab2  

  

montakhab3  

  


عید کمال دین، سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصایت و ولایت امیر المومنین امام علی علیه السلام تهنیت باد.

بارها شنیده ام و شنیده ای که آخرین سفیر الهی در آخرین سفر خود مهمترین خطابه خود را ایراد نمود و در آن از جانب پروردگارش شاه مردان را به جانشینی خود برگزید و نیز شنیده ایم در ان مهمترین تکلیف امت خود را این گونه فریاد کرد که باید همه ی حاضران به غائبان ونیز همه ی پدران به فرزندانشان پیام غدیر را تا روز قیامت برسانند.

عید غدیر:

آری غدیر را باید سینه به سینه و نسل به نسل تبلیغ کرد و اینک این مهم بر عهده ی من و شماست همچنان که روزگاری بر دوش پدرانمان بوده و فردا ها نیز به دست فرزندانمان.

آیا ما هم میتوانیم در زنده نگه داشتن نام بزرگترین عید خدا سهیم باشیم؟

بي تفاوت نمانيم ؟!

وشما در پیروی از فرمان پیامبر (ص) برای رساندن خبر ولایت امیرالمومنین علی (ع)، در این غدیر چه میکنید؟؟

 


آغاز ثبت نام هفدهمين مراسم ازدواج دانشجویی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ مسئول دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين از آغاز ثبت نام هفدهمين مراسم ازدواج دانشجويي از يكم لغایت بيستم آبان ماه خبر داد.

وي افزود : ثبت نام مزدوجين دانشجو همزمان با ايام دهه ولايت و عيد سعيد غدير خم از روز چهارشنبه اول آبان آغاز و تا بيستم آبان ماه در سایت نهاد نمايندگي مقام مظم رهبري در دانشگاهها به نشانیwww.nahad.irآغاز خواهد گرديد و این دوره ازدواج دانشجویی شامل زوج هایی است که تاریخ عقد آنها از اول مهر91 تا 30 مهر 92 است

احمدي ادامه داد : سفر زيارتي- آموزشي به مشهد مقدس ، كارگاههاي آموزشي ويژه زوجين دانشجو با محوريت مباني استحكام خانواده و مديريت روابط زوجين از مهمترين برنامه هاي اين دوره خواهد بود .

لازم بذكر است در شانزدهمين دوره ازدواج دانشجويي تعداد 28 زوج دانشجو از دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين شركت نموده بودند.


پنجم آبان ماه آغاز ثبت نام عمره اساتيد و دانشجویی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ دبير ستاد عمره و عتبات دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين از آغاز ثبت نام عمره اساتيد و دانشجویان از ۵ لغایت ۱۵ آبان ماه در سایت لبیک خبر داد.

احمدي افزود : ثبت نام اساتيد و دانشجویان از روز یک شنبه 5 لغایت 15 آبان ماه در سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.irدر سه گروه اساتید، دانشجویان پسر مجرد و متاهلین آغاز خواهد شد و 19 و 20 آبان ماه قرعه کشی به صورت اینترنتی انجام و زائرین اصلی و ذخیره اعلام خواهند شد.

لازم بذكر است در سال گذشته تعداد 2 نفر از اساتيد به همراه خانواده خويش و تعداد 14 نفر از دانشجويان پسر مجرد و متاهل از دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين به اين سفر معنوي اعزام شده بودند.


اردوي توجيهي دانشجويان جديد الورود دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با آغازين روزهاي سال تحصيلي جديد و در راستاي آشنايي دانشجويان با مسئولان و مقررات و قوانين دانشگاه ، دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين اقدام به برگزاري اردوي توجيهي دانشجويان جديدالورود نمود .

در اين نشست كه با حضور هيئت رئيسه ، مديران گروه هاي آموزشي و اعضاي هيئت علمي دانشگاه برگزار گرديد ؛آقاي دكتر نجارزاده رياست دانشگاه ضمن عرض خير مقدم به دانشجويان در ورود به محيط علم و دانش و آرزوي بهروزي و موفقيت در طي اين دوره تحصيلي ، به توصيف وضعيت كنوني دانشگاه پرداخت .

ايشان ضمن بيان پاره اي از مقررات و قوانين آموزشي دانشگاه ، تلاش و جديت دانشجويان را در پايبندي به قانون و حفظ مقررات و شئون دانشجويي خواستار شد .

سپس آقاي متقي راد معاون اداري و مالي دانشگاه در رابطه با قوانين مالي و اداري دانشگاه اعم از تقسيط شهريه ، تخفيف شهريه و وام دراز مدت و كوتاه مدت دانشگاه صحبت نمودند.

درادامه همچنين آقاي احمدي مسئول دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه ، ضمن تبريك حلول عيد آموزش و پژوهش ، به تشريح وظايف و برنامه هاي حوزه فرهنگي دانشگاه پرداخته و از دانشجويان علاقمند و مستعد در حوزه هاي مختلف فرهنگي و مذهبي دعوت به همكاري نمودند .

در پايان اين نشست توجيهي ، دانشجويان در فضايي صميمي و مستقيم در قالب حلقه هاي آموزشي با مديران گروه هاي آموزشي مربوطه به بيان سئوالات خود پرداخته و پاسخ هاي لازم را دريافتند .   

    

    tojehe4

    


 نشت هم انديشي اساتيد با حضور هيئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با طليعه مهر و آغاز سال تحصيلي جديد و در راستاي بررسي و آسيب شناسي دانشگاه و تلاش در جهت رفع موانع پيشرفت و تعالي دانشگاه ، دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين اقدام به برگزاري نشست هم انديشي اساتيد گروه هاي مختلف آموزشي با حضور ميهمانان ويژه اين نشست آقايان دكتر قوامي نماينده محترم اسفراين در مجلس شوراي اسلامي ، دكتر بيگدلي رياست محترم منطقه 29(استان خراسان شمالي) ، حجه الاسلام يوسفي معاونت محترم نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در استان خراسان شمالي و آقاي مهندس محمدزاده فرماندار محترم اسفراين نمود .

در ابتداي اين نشست دكترنجارزاده رئيس اين واحد دانشگاهي به تشريح وضعيت كنوني دانشگاه اعم از تعداد دانشجويان، مقاطع و رشته هاي تحصيلي موجود ، اساتيد و اعضاي هيئت علمي ، موانع و مشكلات پيش رو و همچنين چشم انداز آينده دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين پرداخت.

ايشان ضمن تقدير از حضور اعضاي هيئت موسس دانشگاه ، از زحمات و تلاشهاي همه افرادي كه از ابتداي تاسيس دانشگاه تا كنون در جهت تعالي و توسعه دانشگاه گام برداشته اند ، سپاسگذاري نموده و ابراز اميدواري كرد كه با حضور مديريت جديد دانشگاه و عنايت ويژه اعضاي هيئت موسس دانشگاه ، واحد اسفراين به جايگاه اصلي خود دست يابد .

سپس دكتر قوامي نماينده محترم مردم شهيد پرور اسفراين در مجلس شوراي اسلامي به توصيف وضعيت اقتصادي كشور و بويژه دانشگاه آزاد اسلامي پرداختند و تلاش در جهت فراهم آوردن بستر و زمينه هاي لازم براي كسب در آمد غير از شهريه را در دانشگاه ازاد اسلامي گامي مثبت بيان داشتند .

در ادامه دكتر بيگدلي رئيس محترم منطقه 29 (استان خراسان شمالي) دانشگاه آزاد اسلامي ، ضمن تبريك ارتقاي مركز اسفراين به واحد دانشگاهي ، ابتدا به معرفي سوابق و فعاليتهاي خود در دانشگاه پرداخته و سپس از زحمات همه عزيزاني كه در پيشبرد اهداف دانشگاه كوشش نمودند، تقدير نموده و خواستار توجه بيش از پيش مسئولان شهرستان به موقعيت و وضعيت دانشگاه شدند .

همچنين در پايان اين نشست و با حضور اعضاي هيئت موسس با اهداي لوح تقدير از كليه افرادي كه از ابتداي تاسيس دانشگاه تا كنون در جهت ارتقاي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين تلاش نمودند ، تقدير و تشكر به عمل آمد .

 

  hamandishi08

  

  

   hamandishi09

    

 

  


به مناسبت هفته نيروي انتظامي برگزار شد

 

حضور فرماندهان نيروي انتظامي در نشست پرسش و پاسخ دانشجويان در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با هفته نيروي انتظامي و در راستاي تعامل دانشگاهيان و نيروي انتظامي ، دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين اقدام به برگزاري نشستي دانشجويي در جهت تقدير از زحمات نيروي انتظامي و البته پرسش و پاسخ دانشجويان با مسئولان انتظامي شهرستان نمود .

 

در اين نشست كه با حضور جمعي از مسئولان و فرماندهان نيروي انتظامي اسفراين برگزار گرديد ؛ آقاي احمدي مسئول دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه ، ضمن بيان حديثي از رسول اكرم(ص) (نعمتان مجهولتان ؛ الصحه و الامان دو نعمت سلامتي و امنيت ناشناخته اند) از زحمات بي دريغ و مجاهدتهاي سبز پوشان عرصه امنيت و آرامش تقدير نموده و هدف از برگزاري اين نشست را استفاده از ارشادات و نكات پليسي در ابتداي سال تحصيلي جديد براي آگاهي بخشي به اساتيد و دانشجويان عنوان نمودند .

 

سپس دكتر نجارزاده رياست دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين ضمن عرض خير مقدم به فرماندهان نيروي انتظامي از سخت كوشي و تلاشهاي شبانه روزي اين عزيزان جهت برقراري آسايش و امنيت در شهرستان تقدير و تشكر نمودند.

 

در ادامه حجه الاسلام صادقي مسئول عقيدتي سياسي ، سرگرد حداديان كارشناس مواد مخدر ، سروان عربي كارشناس اجتماعي ، سروان كدخدازاده كارشناس نظام وظيفه عمومي و سرگرد حسين زاده معاون اجتماعي نيروي انتظامي اسفراين به بيان ديدگاه ها و نظرات خود در حوزه هاي مربوطه پرداختند .

 

اشاره به شعار نيروي انتظامي مبني بر مردم داري، قانون مداري و روز آمدي و همچنين اقدامات پليس در برخورد با جنگ نرم ، خطرات ناآگاهي در استفاده از وسايل ارتباط جمعي همچون ماهواره و اينترنت ، رعايت هنجارهاي اجتماعي از سوي دانشگاهيان و مردم ، مقابله نرم و آگاهي بخشي درباره آسيب هاي اجتماعي در بين جوانان و دانشجويان محور پرسش و پاسخ را در اين نشست صميمي شامل مي شد .

گفتني است در انتهای این برنامه ، با موافقت دانشگاه و نيروي انتظامي مقرر گرديد ؛ كارگاه هاي تخصصي با محوريت آسيب هاي اجتماعي ، مواد مخدر صنعتي و آگاهي لازم در استفاده از فضاي مجازي در آینده نه چندان دور در محل دانشگاه ادامه يابد.

  

  

01

  

  

  

  

  02

  

  

  03

  

    

  

 


   برگزاري نشست سبك زندگي با موضوع " عشق يا هوس، انتخاب آگاهانه ، ازدواج آسان در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با سالروز ازدواج حضرت امير المومنين و حضرت زهرا (عليهما السلام) و در ادامه برگزاري سلسله نشست هاي سبك زندگي ، دفتر فرهنگ اسلامي دانشگاه آزاد اسلامي اسفراين اقدام به برگزاري نشستي دانشجويي با موضوع " عشق يا هوس، انتخاب آگاهانه ، ازدواج آسان " و با سخنرانی استاد عوامی روز دوشنبه 15/7/92 در محل تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین نمود .

این جلسه که به همت دفتر فرهنگ اسلامی ، امور دانشجویی و با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر بسيج دانشجويي شهرستان برگزار شد ، بعد از تلاوت آياتي از قرآن كريم ، آقاي نجارزاده رياست دانشگاه ضمن عرض خير مقدم به حاضرين ، از مسئولين و برگزاركنندگان اين جلسه تقدير و خواستار برگزاري بيش از پيش اين نشست ها در دانشگاه شد.

در ادامه استاد آقاي عوامي مشاور و روانشناس ميهمان از شهر مشهد مقدس ايراد سخنراني نمودند.

ايشان ابتدا درباره تعيين واقعي هدف زندگي و سپس مراحل پنجگانه اي كه ميبايست جهت يك ازدواج موفق برداشت را توضيح دادند.

بنا بر صحبتهاي استاد عوامي؛ ضرورت اصل ازدواج ، نگاه عاقلانه به بحث روابط بين دختر و پسر ، لزوم مراجعه به مشاوره و شناخت دقيق شخصيت طرف مقابل از گامهاي نخست تشكيل يك زندگي موفق ميباشد.

گفتني است در انتهای این برنامه ، به پرسش هاي دانشجويان در زمينه هاي روشهاي انتخاب همسر و آداب همسرداري پاسخ داده شد و با توجه به استقبال دانشجویان از برگزاری این نشست مقرر شد جلسات آینده با محوريت سبك زندگي ادامه يابد.

 

 

 

 

01ezdevaj

 

 

 

03ezdevaj

 

 

 

 

 

 

02ezdevaj

 


 

 

   محکومیت اهانت به مقدسات اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ در پی هتک حرمت و اهانت به مقدسات اسلامی بویژه صحابه گرانقدر رسول اکرم (ص) و یار باوفای امیر المومنین (ع) توسط وهابیت خبیث و سلفی های تندرو ؛ جمعی از اساتید و دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین با صدور بیانیه و امضای طوماری این اقدام پست را محکوم نمودند.

گفتنی است در این بیانیه آمده است :

" اینک که دستان پلید صهیونیسم همچون سپاه گمراه ابرهه، دست تعدی به اماکن مقدسه و مضاجع شریفه یاران رسول الله (ص) دراز کرده اند و پندار خام خویش را در نابودی نور ایمان در دل موحدان تعبیر نموده اند ما اساتید ، کارکنان ودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ، هتک حرمت گروه تروریستی وابسته به القاعده به مرقد جناب حجر بن عدی ، صحابه جلیل القدر رسول الله(ص) را نشانه ای بر ناکامی دشمن در برابر گسترش بیداری اسلامی در منطقه قلمداد کرده و ضمن محکوم کردن این اقدام نابخردانه و دعوت مسملمان جهان به حفظ وحدت کلمه، از مجامع بین المللی و حقوقی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی میخواهیم در اقدامی عاجل طی جلسه ای ضمن بررسی و رسیدگی به این موضوع، تصمیمی مناسب جهت پیشگیری از تکرار این اقدام ضد دینی و ضد انسانی اتخاذ نمایند ."

 


   

بازدید گروه ارزیابی ستاد اقامه نماز منطقه 9 از دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین 

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ در راستای خودارزيابي نظام جامع برنامه ريزي، نظارت و ارزيابي برنامه ها ي توسعه و ترويج فرهنگ اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی در سال 91 ؛ تیم اعزامی ستاد اقامه نماز منطقه9 (خراسان بزرگ) مرکب از حجه الاسلام نجفی ریاست محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ازاد اسلامی خراسان شمالی، حجه الاسلام طاهری ریاست محترم دفتر فرهنگ اسلامی واحد کاشمر و نماینده دفاتر فرهنگ اسلامی منطقه 9 و جناب آقای تاجیان نماینده امور فرهنگی منطقه 9 از مرکز اسفراین و فعالیتهای ستاد اقامه نماز این دانشگاه در سال 91 بازدید نمودند .

لازم بذکر است در این بازدید مواردی همچون تأمين منابع مورد نياز (بودجه و منابع انساني) ، تدوين برنامه هاي دستگاه، پيشگام بودن در پيگيري، برنامه هاي مربوط به توسعه و ترويج فرهنگ نماز ، تجليل و تقدير از فعالان نماز، تحليل فرصتها و تهديدها (عوامل بيروني) ، تحليل قوت ها و ضعف ها ( عوامل دروني ) ، تحليل قوتها و ضعف ها ( عوامل دروني ) ، تدوين برنامه عملياتي بر اساس هدف تعيين شده مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت .

  

 


 

 

جلسه پرسش و پاسخ دکتر محسن رضایی در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

هنوز در جمهوری اسلامی تحقق پیدا نکرده/ هر فرد ایرانی در آمد بالای 50 میلیون تومان

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ تشکل اسلامی اساتید اندیشه ساز با دعوت از دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، سلسله جلسات پرسش و پاسخ و دعوت از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری را آغاز کرد .

گفتنی است محسن رضایی پنج شنبه 19 اردیبهشت در جلسه پرسش و پاسخی که در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار شد گفت: عدالت به معنای واقعی هنوز در جمهوری اسلامی تحقق پیدا نکرده است.

محسن رضایی با اشاره به اینکه عدالت به معنای واقعی هنوز در جمهوری اسلامی تحقق پیدا نکرده گفت: 50 درصد اعتبارات ایران در تهران  مصرف می شود و به کل بقیه کشور هم 50 درصد اعتبارات و وام ها تعلق می گیرد. و مقدار زیادی از آن هم صرف مراکز استانها می شود، و شاید فقط چیزی نزدیک به 10 در صد اعتبارات به کل شهرستانهایی مانند اسفراین می رسد. و این نشانه تحقق پیدا نکردن عدالت است.


کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه نباید نسبت به استانها و اقوام سوء ظن داشت تصریح کرد: عدالت شعار نمی خواهد بلکه نیاز به طرح و برنامه دارد. و یکی از راه حلهای تحقق عدالت از بین بردن تبعیض و توزیع اختیارات و منابع عظیم موجود  در تهران بین استانها یا همان ایالتهاست. وخود این حادثه بزرگی است.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص گرانی ها گفت: به نظر من 70 درصد مشکلات مربوط به داخل کشور است و به ضعف مدیریت، منازعات سیاسی و تحریم های داخلی باز می گردد.


وی در ادامه افزود: وقتی گرانی و بیکاری همزمان گریبان اقتصاد را می گیرند، اقتصاد ما دچار رکود تورمی می شود. واین نباید ادامه پیدا کند. و دانشگاه، صنعت و کشاورزی ما باید هم افزا باشند یعنی هرسه آنها باید یکدیگر را به جلو ببرند.


وی با تاکید بر اینکه کار عمرانی با اقتصاد یکی نیست گفت: با این همه کارهای زیربنایی که در ایران صورت گرفته، اگر اینها به طور اقتصادی برنامه ریزی می شد، در آمد هر فرد ایرانی در طول سال بالای 40، 50 میلیون تومان می شد.


وی در ادامه گفت:  اگر مدیریت و برنامه ریزی صحیح داشته باشیم تمام مشکلات اقتصادی قابل حل است و نه تنها تحریم های اقتصادی را می شود بی تاثیر کرد بلکه اقتصاد ایران به شکوفا ترین اقتصاد منطقه تبدیل خواهد شد.

 


  

 

گفتمان دانشجویی با موضوع " دوستی های قبل از ازدواج ؛ آری يا خیر ؟!  در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با سالروز ولادت ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) ، مراسم پاسداشت ولادت با سعادت ریحانة النبی (سلام ا... علیها)، مقام مادر و هفته زن با سخنرانی دکتر عوامی و با موضوع :  دوستی های قبل از ازدواج ؛ آری یا خیر؟!  روز یکشنبه 15/2/92 در محل تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار گردید .

 

این جلسه که به همت دفتر فرهنگ اسلامی ، امور دانشجویی و با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و دانشگاههای شهرستان برگزار شد ، در ابتدا به مناسبت ایام ولادت یگانه دخت نبی اعظم (صلی الله علیه و آله) مدیحه سرایی در وصف آن بانوی بزرگوار صورت گرفت و سپس دکتر عوامی روانشناس و مشاور خانواده   به تبیین مسایل ارتباط قبل از ازدواج و مشکلات آن پرداخت .

 

گفتنی است با توجه به استقبال دانشجویان از برگزاری این گفتمان مقرر شد جلسات آینده با موضوعات آداب همسر داری و روابط زناشویی و همچنین معیار های انتخاب همسر برگزار گردد.

 

لازم بذکر است در انتهای این برنامه گروه سرود ناشنوایان شهرستان که برخی از دانشجویان این مرکز دانشگاهی نیز عضو آن بودند به اجرای برنامه در وصف عظمت و مقام مادر پرداختند که مورد توجه خاص دانشجویان و اساتید قرار گرفت .

 


 

پاسداشت مقام معلم و هم اندیشی اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی دانشگاه ؛ همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری (ره) و پنجم اردیبهشت سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اسفراین ، همچون سنوات گذشته مراسم پاسداشت مقام معلم و هم اندیشی اساتید در محل تالار اجتماعات دانشگاه برگزار گردید .

در این مراسم با توجه به نامگذاری امسال با عنوان سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ، حجه الاسلام نجفی ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان خراسان شمالی به بررسی ابعاد و علل نامگذاری امسال پرداختند.

ایاشن با اشاره به ضرورت حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ، نقش اساتید ، دانشگاهیان و نخبگان را در تحقق این امر اساسی و حساس خواندند .

لازم بذکر است در ابتدای این برنامه و با حضور اساتید، تالار اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین با نام استاد علامه شهید مرتضی مطهری (ره) نیز بطور رسمی افتتاح گردید

 


 

 

باسمه تعالی

امروزه زنده نگه داشتن ياد شهدا کمتر از شهادت نيست

ثبت نام اردوي راهيان نور آغاز شد

هزینه تقریبی اردو :

250000ریال پرداختی توسط دانشجو

750000ریال پرداختی توسط دانشگاه

آخرين مهلت ثبت نام: 14/بهمن/91

تاريخ حركت آقايان: 2/اسفند/91

تاريخ حركت خانم ها: 9/اسفند/91

با توجه به ظرفیت محدود ، اولویت با زمان ثبت نام میباشد .

دفتر فرهنگ اسلامی – پایگاه بسیج دانشجویی

دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

بزرگداشت حماسه 9 دی ، روز بصیرت در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 

 

همزمان با سومین سالروزحماسه 9دی ؛روزبصیرت ومیثاق امت با ولایت؛ دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری دفتر و پایگاه های بسیج دانشجویی در راستای تکریم حماسه یوم الله 9 دی و همچنین زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای فتنه 1388 ؛ اقدام به برگزاری نشست بصیرتی دانشجویی با حضورمسئولین ؛ اساتید ، دانشجویان و بسیجیان دانشگاه های اسفراین نمود.

 

این مراسم که روز شنبه 9/دی /91 در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار شد، ابتدا جناب سرهنگ معین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسفراین به میهمانان خیر مقدم عرض نمودند .

در ادامه این برنامه آقای جلال دوست مدیر کل دفتر حفظ و نشر آثار و ارزشهای دفاع مقدس خراسان شمالی به سخنرانی پرداختند و به علل و زوایای مختلف پدید آمدن فتنه 88 و نقش خواص در این اتفاق و البته وظیفه خطیر دانشجویان و بسیجیان در جلوگیری از رخداد مجدد این حوادث بویژه انتخابات سال آینده اشاره کردند .

لازم بذکر است به همین منظور ، نمایشگاه پوستر بصیرت عاشورایی نیز با مضمون قیام عاشورا ، نقش خواص در بوجود آمدن آن و وظیفه کنونی ملت در برابر ولایت فقیه در محل دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار گردید .

 

 

 

day

 

 

 

 


 

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

علاقمندان میتوانند جهت ثبت نام به امور دانشجویی مراجعه نمایند .

نکات مهم :

1. یک قطعه عکس 4*3

2. پرداخت حق ثبت نام به مبلغ 000/100 ریال

3. در صورتيكه تعداد ثبت نام كنندگان به حد نصاب برسد جشن برگزار خواهد شد .

4. آخرين مهلت ثبت نام 27/دي /1391 مي باشد.

5. زمان برگزاري جشن فارغ التحصيلي روز يك شنبه مورخ 08/بهمن /1391 مي باشد .

 

6جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي14- 7232212 با پيش شماره 0585 تماس حاصل فرماييد.

 


برگزاری مراسم 16 آذر ، روز دانشجو

همزمان با فرا رسیدن 16 آذر سالروز گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی 16 آذر1332 ه.ش ؛ دفتر فرهنگ اسلامی با همکاری بسیج دانشجویی در راستای تکریم و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای دانشجو ، رسیدگی به مسائل و مشکلات دانشجویان و تجلیل از ممتازین علمی ، فرهنگی و ورزشی ؛ اقدام به برگزاری نشست صمیمی مسئولان دانشگاه و شهرستان با دانشجویان در محل آمفی تئاتر دانشگاه نمود.

در این برنامه ریاست دانشگاه ، فرماندهی نیروی انتظامی و ریاست شورای اسلامی شهرستان به سئوالات متعدد دانشجویان در رابطه به مشکلاتی همچون نامناسب بودن مسیر تردد دانشگاه ، سرویس دهی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان به دانشجویان، مباحث انتظامی و امنیتی اطراف دانشگاه ، افزایش رشته های تحصیلی بویژه در مقاطع بالاتر و نحوه استفاده ممتازین از تخفیف شهریه پاسخگویی نمودند .

 

قابل ذکر است در این نشست از ممتازین علمی ، فرهنگی و ورزشی دانشگاه تجلیل به عمل آمد .

 

 

 

rooze danesju91

 

 

 


 

برگزاری بخش شفاهی مسابقات قرآن استادان و دانشجویان

به حول و قوه الهی، مسابقه بخش شفاهی هجدههمين دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت علیهم السلام اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین همزمان با سراسر کشور با شکوه برگزار گردید .

لازم بذکر است این مسابقات همه ساله و با حضور فرهیختگان و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار میگردد که در بخش شفاهی این مسابقات در مرحله مقدماتی مرکز اسفراین افراد ذیل با نظر هیئت داوران به عنوان نفرات برتر انتخاب گردیدند :

در بخش قرائت ترتیل استادان ؛

دکتر ابوالفضل فرزی نفر اول (لوح تقدیر به انضمام یک جلدصحیفه سجادیه و هشتصد هزارریال جایزه نقدی)

دکتر محمد قلیزاده نفر دوم (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه و ششصد هزار ریال جایزه نقدی)

در بخش قرائت تحقیق دانشجویان ؛

علی شکفته نفر اول (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه و یک میلیون ریال جایزه نقدی)

حمزه مرادی نفر دوم (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه و هشتصد هزار ریال جایزه نقدی)

علی اصغر اصغری نفر سوم (لوح تقدیربه انضمام یک جلد صحیفه سجادیه)

در بخش قرائت ترتیل دانشجویان ؛

سجاد عبداللهی نفر اول (لوح تقدیر به انضمام یک جلدصحیفه سجادیه و هشتصدهزارریال جایزه نقدی)

مصطفی ابوترابی نفر دوم (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه و هفتصد هزار ریال جایزه نقدی)

محمد سعادتی نفر سوم (لوح تقدیربه انضمام یک جلد صحیفه سجادیه و ششصد هزار ریال جایزه نقدی )

در بخش قرائت تحقیق دانشجویان (خواهران) ؛

محبوبه یحیی آبادی نفر اول (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه)

در بخش قرائت ترتیل دانشجویان (خواهران )؛

زهرا ساربان نفر اول (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه)

زهرا پهلوان نفر دوم (لوح تقدیر به انضمام یک جلد صحیفه سجادیه)

زهرا لعل حسن زاده نفر سوم (لوح تقدیربه انضمام یک جلد صحیفه سجادیه)

 

قابل ذکر است از این عزیزان در نشست 16 آذر – روز دانشجو و با حضور مسئولان دانشگاه و شهرستان تجلیل به عمل آمد .

 

 

mosabegheasated qoran91

 

 

برپایی نمایشگاه تا کربلا ....

 

همزمان با ایام محرم و سوگواری شهادت حضرت سید الشهداء علیه السلام ، دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در جهت معرفت افزایی و توجه دانشجویان به علل وقوع قیام عاشورا ، اقدام به برپایی نمایشگاه تا کربلا .... نمود.

این نمایشگاه تصویری در قالب 24 گام و تصویر ، عوامل بوجود آورنده عاشورا و قیام سالار شهیدان علیه السلام و چگونگی حرکت انسان در مسیر حقیقت و بصیرت افزایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

 

namayesh karbala

 


برگزاری سلسله گفتمانهای دانشجویی دردهه اول ماه محرم

همزمان با فرارسیدن ایام حزن و اندوه اهل بیت علیهم السلام و شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب باوفایش، دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی اسفراین در راستای ارتقاء تفکر دینی و بصیرت افزایی ، اقدام به برگزاری سلسله گفتمانهای دانشجویی دردهه اول ماه محرم و با دعوت از حجه الاسلام و المسلمین میان آبادی (از طلاب حوزه علمیه قم) نمود.

این جلسات با همکاری اساتید گروه معارف اسلامی در 10 جلسه از مجموع کلاسهای معارف اسلامی و با حضور تقریبی 400 نفر از دانشجویان برگزار گردید.

در این جلسات موضوعات متنوعی همچون بصیرت افزایی ، عوامل بوجود آورنده عاشورا و نقش خواص ، بررسی سبک زندگی دینی و پاسخگویی به شبهات دانشجویان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

goftemanmoharam

 


برگزاری بخش کتبی هجدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت (علیهم السلام)

به حول و قوه الهی، آزمون کتبی بخش اساتید و دانشجویی هجدهمين دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت (علیهم السلام)همزمان با سراسر کشور در کمال آرامش و شکوه و با حضور اساتيد و دانشجويان شرکت کننده در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراين برگزار گرديد .

لازم بذکر است اين مسابقات همه ساله و با حضور خيل عظيم فرهيختگان و عاشقان اهل بيت عليهم السلام و قرآن کريم در بيش از 300 واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامي برگزار ميگردد که درهجدهمين دوره اين مسابقات قريب به 315000 نفر از اساتيد و دانشجويان در دو بخش کتبی وشفاهی شرکت نمودند .

 

em18qoran

 

 

مسابقه کتابخوانی غیر حضوری110 سئوال پیرامون حماسه حسینی

 

ما در این کتاب به قیام عاشورا پرداخته و سئوالاتمان را از حضرت آیت ا... شهید مطهری پرسیده ایم .

 

 

به 10 نفر برتر جوایزی به رسم یادبود تقدیم خواهد گردید .

 

 

جهت دریافت کتاب مسابقه به دفتر فرهنگ اسلامی مراجعه نمائید .

 

 

 

 

 

ostadmotahari


 

 

   شانزدهمين مراسم ازدواج دانشجويی

 

 

زمان ثبت نام :22/07/91 لغایت 13/08/91

 

تاریخ عقد مجاز برای ثبت نام :01/07/90 لغایت 01/07/91

 

 

آدرس پایگاه اطلاع رسانی جهت ثبت نام : http://ezdevaj.nahad.ir/91/main.php

 

 

ezdevaj91


 

شروع ثبت نام هجدهمین دوره مسابقات و جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی


ديدار دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراين با رهبر معظم انقلاب اسلامی

صبح روز يكشنبه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراين همگام با هزاران دانشجو ،دانش آموز و جوان استان خراسان شمالی با مقام معظم رهبری ديدار نمودند .

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اين جمع پرشور هزاران نفر از دانشجويان، دانش آموزان و ديگر جوانان خراسان شمالی، «سبك زندگی» را بخش اساسی و حقيقی پيشرفت و تمدن سازی نوين اسلامی خواندند و با دعوت از نخبگان و صاحبان فكر و انديشه برای «پرداختن به اين مفهوم مهم، آسيب شناسی وضع موجود سبك زندگی در ايران و چاره جويی در اين زمينه» تأكيد كردند: بدون پيشرفت در 'سبک زندگی'، اهداف تمدن اسلامی محقق نمی‌شود.

 

didarr2

 

didarr5

 

 

didarr4

 


دیدار اساتید دانشگاه‌ آزاد اسلامی اسفراین با رهبر معظم انقلاب اسلامی

جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین همراه با هزاران نفر از اساتید و معلمان استان خراسان شمالی با مقام معظم رهبری دیدار نمودند .

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به لزوم اهتمام به ساختن و شكل دهی هویت انسانی كودكان بر اساس خلقیات نیكو، از همان دوران ابتدایی، تأكید كردند: اساسی ترین نیاز كشور، ایجاد روحیه امید به آینده، نشاط ، و خودباوری در نسل جوان است.

 

didarasated

 


 

 

   معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در اجلاس سراسریاقامه نماز برتر شد

 

 

namaz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی برای ششمین سال پیاپی در اجلاس سراسری اقامه نماز، ضمن قرار گرفتن در میان دستگاه های برتر ، مورد تقدیر ویژه قرار گرفت...

در بیست و یکمین اجلاس سراسری اقامه نماز که در کرمانشاه برگزار شد،دستگاه های برتر کشور در امر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز معرفی شدند که در این میان معاونت فرهنگی دانشگاه، برای ششمین سال پیاپی بدین عنوان دست یافت.

بر اسای رای هیأت داوران بیست و یکمین اجلاس سراسری نماز، در ارزیابی برنامه های سال 1390 در مجموع، عملکرد دستگاه های اجرایی در مرکز و استان ها مورد بررسی قرار گرفت که در این میان فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سطح مرکز و استان ها شایسته تقدیر ویژه شناخته شد.

هیأت داوران در بخش دیگر، پیشرفت فعالیت های معاونت فرهنگی دانشگاه را نسبت به گذشته چشمگیر

 

و آن را نیز شایسته تقدیر دانست.
شایان ذکر است در دوره های گذشته اجلاس سراسری نماز نیز همواره معاونت فرهنگی دانشگاه به عنوان دستگاه برتر در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز مورد تقدیر ویژه واقع شده بود.

 

 

گفتنی است اجلاس سراسری اقامه نماز هر ساله در یکی از استان ها برگزار شده و در دوره های اخیر، بنا به دستور مقام معظم رهبری، دستگاه های فعال و برتر در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز مورد تقدیر قرار می گیرند. معاونت فرهنگی دانشگاه تاکنون در شش دوره متوالی به عنوان یکی از دستگاه های برتر شناخته و مورد تقدیر ویژه قرار گرفته است.

 

 


 

برگزاری گفتمان دانشجویی " راه های مقابله با استرس امتحانات " در مرکز اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با نزدیک شدن به پایان نیمسال تحصیلی و ایام امتحانات ، دفتر فرهنگ اسلامی با مشارکت دفتر مشاوره مرکز اسفراین اقدام به برگزاری گفتمان دانشجویی با موضوع " راه های مقابله با استرس امتحانات " نمود .

در این برنامه که با استقبال دانشجویان نیز همراه بود ، آقای دولتی و خانم دولت آبادی بعنوان اساتید دفتر مشاوره به بیان دیدگاهها و راهکارهای خود در این مقوله پرداختند .

از مباحث مطروحه در این گفتمان میتوان به مواردی همچون علائم استرس ، راهبردهای مقابله با استرس ،عوامل موثر در موفقیت ، عوامل ثبت یادگیری و سبک های تفکر اشاره نمود .

در پایان برنامه نیز اساتید به سئوالات دانشجویان در رابطه با مطالب مذکور پاسخ و مشاوره لازم را ارائه دادند .

 

estares2estares1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ثبت نام طرح " ضیافت اندیشه قرآنی 91 " در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با دانشگاههای سراسر کشور ، دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اقدام به ثبت نام طرح " ضیافت اندیشه قرآنی 91 " از بین دانشجویان دانشگاه نمود .

لازم بذکر است با توجه به اطلاع رسانی مناسب در دانشگاه و آشنایی دانشجویان با محسنات و مزایای این طرح و از طرفی استقبال خوب دانشجویان ، امید است در پایان طرح شاهد اثرات سازنده و مثبت آن نیز باشیم .


 

اعزام دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین به مرقد امام راحل ره

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز در راستای تجدید میثاق با آن عزیز سفر کرده و همچنین بیعت مجدد با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در قالب کاروان های فراق و دیدار رهسپار کوی یار شدند .

 

در این برنامه سه روزه دانشجویان ضمن حضور در مرقد امام ره ، در مسیر بازگشت نیز به زیارت بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران مشرف شدند .

 

 

marghad1marghad2

 

 

 

 


 

برگزاری مسابقه کتابخوانی "در محضرروح الله "در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با ایام رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ، دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی با مشارکت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی "در محضرروح الله " در بین اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه نمود .

گفتنی است کتاب در منظر روح الله سیری در اندیشه های اخلاقی عرفانی امام خمینی ره و نصایح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می باشد که در اين اثر گزيده‌ای سخنان و انديشه‌ها از كتاب‌های اخلاقی و عرفانی امام خمينی(ره) نظير «چهل حديث»، «شرح حديث جنود عقل و جهل»، «تفسير سوره حمد» و «آداب الصلوه» با عنوان «نصايح» گردآورده شده‌اند.در پایان مسابقه نیز با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از نفرات برتر تجلیل گردید .

 

 

 

nasayh emam

 


 

 

ضیافت اندیشه چیست؟؟
احتمالا بعضی از دانشجویان جدید بپرسند ضیافت اندیشه چیست!با توجه به سابقه دو ساله این طرح و مطرح کردن خاطره های آن در طول سال تحصیلی بین بچه ها، سعی کردیم بر بال خاطره های گذشته و در قالب تصاویری از دوره های گذشته فعالیت های آنرا مختصرا توضیح دهیم.این تصاویر مربوط به یک مرکز نمونه طرح ضیافت اندیشه می باشد كه در لينك فوق قابل مشاهده مي باشد. www.ziafat.nahad.ir

 

 


 

گرامیداشت روز معلم در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 

بگزارش روابط عمومی ؛ همزمان با دوازدهم اردیبهشت سالروز شهادت استاد علامه شهید مرتضی

مطهری ره و پاسداشت مقام معلم ؛ دفتر فرهنگ اسلامی اقدام به برگزاری پنجمین هم اندیشی اساتید این مرکز دانشگاهی و مراسم گرامی داشت مقام معلم نمود .

 

در ابتدای این نشست نمازجماعت مغرب و عشاء برگزار گردید و سپس ریاست دانشگاه در خصوص جایگاه علم و مقام معلم مطالبی را بیان نمودند .در ادامه حجه الاسلام یوسفی نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان شمالی ضمن عرض تبریک سال جدید و روز معلم ، چند دقیقه ای را در رابطه با شهید مطهری ره و مطالبات مقام معظم رهبری از جامعه دانشگاهیان صحبت نمودند .

در این نشست پنج کمیسیون از رشته های تحصیلی دایر در دانشگاه با محورهای 1. شیوه های ارتقاء روش تدریس در کلاس درس ؛2. چگونگی انجام مشاوره استاد – دانشجویی ؛ 3.روشهای استفاده از تکنولوژی های نوین آموزشی ؛ 4. ارایه پیشنهاد در خصوص توسعه فرهنگی در دانشگاه و جلب مشارکت اساتید و دانشجویان و بیان مسایل و مشکلات گروه های تحصیلی تشکیل گردید که در پایان بعد از بحث و بررسی دبیر هر کمیسیون دیدگاهها و نظرات اساتید را ارایه نمود .

لازم بذکر است در پایان این نشست هیئت رئیسه دانشگاه در قالب پرسش و پاسخ به برخی از مسایل مطروحه و سئوالات اساتید پاسخ گفتند .

 

 

 

moalem912moalem911

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

اردوی فرهنگی تفریحی در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی ؛ همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام ا... علیها) ؛ دفتر فرهنگ اسلامی اقدام به برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی ویژه خواهران به دره سیاهخانه نمود .

گفتنی است در این اردوی یک روزه که با حضور دانشجویان خواهر برگزار شد ؛ دانشجویان ضمن صعود به ارتفاعات سیاهخانه از طبیعت زیبای پارک ملی سالوک بهره مند شدند.

 

 

sieahkhaneh


 

 

برپایی نمایشگاه آستان خورشید در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی ؛ همزمان با دومین سالگرد حماسه نهم دی ماه روز بصیرت ؛ دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین اقدام به برپایی نمایشگاه آستان خورشید با موضوع ولایت فقیه نمود.

این نمایشگاه که حاوی 46 پوستر تحت عنوان پرسش های بی پرده – پاسخ های صریح برگزار گردید ، طی ده روز پاسخگوی شبهات و سئوالات اساتید و دانشجویان پیرامون جایگاه ، نقش و اهمیت ولایت فقیه در نظام جمهوری اسلامی از منظر امام خمینی ره ، مقام معظم رهبری ، علمای اعلام و با استناد به آیات قران کریم و روایات ائمه اطهار علیهم السلام بود .

 

 

 

astankhorshid1astankhorshid2


برگزاري گفتمان دانشجويي انديشه هاي امام خميني (ره ) و انقلاب اسلامي در مركز اسفراين

 

به­گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر ، دفتر فرهنگ اسلامی مرکز اسفراین با مشارکت بسیج دانشجویی اقدام به برگزاری گفتمان دانشجویی با موضوع " اندیشه های امام خمینی ره و انقلاب اسلامی" نمود.

در این گفتمان که با حضور دانشجویان فعال فرهنگی در نمازخانه دانشگاه برگزار گردید ، حجه الاسلام نوروزی نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسج سپاه اسفراین به جایگاه ولایت فقیه در نظام اسلامی ، تبیین اندیشه های امام خمینی ره در پیروزی انقلاب اسلامی و مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری در مراحل مختلف انقلاب پرداختند .

 

 

gofteman

 

 


برگزاری مسابقه کتابخوانی منجی ظهور در مرکز اسفراین

 

به­گزارش روابط عمومی ؛همزمان با نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت ولایت حضرت صاحب الزمان (عج) و در راستای ضرورت شناخت شخصیت و جایگاه ولایت در عصر غیبت ، دفتر فرهنگ اسلامی مرکز اسفراین اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی غیر حضوری " منجی ظهور " در این دانشگاه نمود.

 

گفتنی است این مسابقه ویژه خانواده کارمندان و اعضای هیئت علمی این مرکز دانشگاهی بود که البته با استقبال خوب این عزیزان همراه گردید ، و در پایان دفتر فرهنگ اسلامی با اهدای جوایز و لوح تقدیر از از نفرات برتر تقدیر و تشکر نمود

 


 

برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دهه فجر و انقلاب اسلامی در مرکزاسفراین

 

 

به­گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و در راستای مانوس شدن نونهالان و نوجوانان ایران اسلامی ، دفتر فرهنگ اسلامی مرکز اسفراین اقدام به برگزاری مسابقه نقاشی ویژه فرزندان پرسنل این دانشگاه نمود.

 

 

گفتنی است این مسابقه ویژه سنین 15-5 سال بود که البته با اشتیاق خاص و علاقه زیاد فرزندان کارمندان و اعضای هیئت علمی این مرکز دانشگاهی روبرو گردید و در پایان ،دفتر فرهنگ اسلامی با اهدای جوایز و لوح تقدیر از آثار ارسالی تقدیر و تشکر نمود.

 


برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در مرکزاسفراین

 

به­گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و در راستای ارتقای سطح علمی و فکری دانشجویان و آشنایی بیشتر ایشان با کتب روز و فرهنگ کتابخوانی ، دفتر فرهنگ اسلامی مرکز اسفراین با مشارکت انتشارات باغ کاغذی و کتابخانه دانشگاه در فضایی دلنشین و زیبا ، اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی نمود.

 

در این نمایشگاه که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار گردید بیش از 300 عنوان کتاب با تخفیف 35% ویژه دانشجویان و اساتید در موضوعاتی مختلفی همچون معارف اسلامی ، قانون ، پزشکی ، انقلاب اسلامی ، امام خمینی ره ، تاریخ ایران و... به نمایش عموم علاقمندان گذاشته شد.

 

 

ketabfajr2 ketabfajr1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

استقبال کارمندان مرکز اسفراین از دومین دوره مسابقات قرآن و عترت علیهم السلام

 

 

به­گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با سراسر کشور ، کانون قرآن و عترت علیهم السلام دانشگاه با هدف تمسک به قرآن کریم و ثقلین ، تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اسلامی شدن دانشگاهها ، و تعمیق دانش قرآنی کارمندان و آشنایی با اهل البیت علیهم السلام ؛ اقدام به برگزاری دومین دوره مسابقات کتبی قرآن و عترت علیهم السلام در بین کارمندان این مرکز دانشگاهی نمود .

 

 

در این دوره از مسابقات که در چهار رشته احکام خواهران ، احکام برادران ، زندگانی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) و نماز برگزار گردید قریب به 90% از مجموع کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین حضور داشتند که در پایان با اهدای جوایز و لوح تقدیر از نفرات برتر هر رشته تقدیر به عمل آمد .

 

 

mosabeghe qoran


استقبال اعضای هیئت علمی مرکز اسفراین از کارگاه دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی

به­گزارش روابط عمومی ؛ در راستای آشنایی با مجلات مندرج در ISI و شناخت از شیوه های گزینش مقالات وچاپ آنها و شناسایی مجلاتی که در این موسسه نمایه می شوند و کمک به اعضای هیئت علمی در ارایه مقالات خود به نهادهای علمی معتبر ، دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی مطابق پیش بینی انجام شده در تقویم سال 1390؛ کارگاه آشنایی با شیوه های تولید و چاپ مقالات ISI در مقالات علمی را در این مرکز دانشگاهی به مدت 16 ساعت برگزار نمود .

در این دوره که با استقبال خوب اساتید روبرو گردید ؛ شرکت کنندگان با موضوعاتی همچون بحث نظري و مقدماتي درخصوص مقالات ، تاريخچه ISI ، قوانين و مقررات مربوط به مقالات ISI، آشنايي با جايگاه ايران در توليد علم جهاني و چاپ مقاله در ISI،شاخص هاي ارزيابي مجلات در ISI،مراحل چاپ مقاله در مجلات و همچنین تسهيلات تشويقي مقالات ISI در دانشگاه آزاد اسلامي آشنا شدند .

 

isi

 


 

برگزاری کارگاه بهره وری نیروی انسانی در مرکز اسفراین

به­گزارش روابط عمومی ؛ در راستای ارتقای بهره وری ، برنامه ریزی برای منابع انسانی و ضرورت تدوین شاخصهای بهره وری ، دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی مطابق پیش بینی انجام شده در تقویم سال 1390؛ کارگاه بهره وری نیروی انسانی را در این مرکز دانشگاهی به مدت 8 ساعت برگزار نمود .

در این دوره شرکت کنندگان با موضوعاتی همچون تعاريف و مفاهيم بهره وري نيروي انساني ، روشهاي موثر در كار كه ميزان بهره وري را افزايش دهد، روش هاي اندازه گيري بهره وري نيروي انساني و شناسایی عوامل موثر بربهره وري آشنا شدند .

 

 

bahrevari nero


برگزاری کارگاه ورزش و تندرستی در مرکز اسفراین

 

به­گزارش روابط عمومی ؛ درراستای شناخت و تشخيص درست عوامل مؤثر در صحت و سلامتي كاركنان با تاکید بر ورزش و فعاليتهاي بدني كه هدف آن تكامل انسان از طريق فعاليت جسماني و حركتي است، خصوصاً در جوامع سازماني امروزي كه بي‌تحركي در محيط كار تاثير بسياري در بروز بيماريهاي جسمي و رواني و عدم كارايي مناسب دارد، دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی مطابق پیش بینی انجام شده در تقویم سال 1390؛ کارگاه ورزش و تندرستی را در این مرکز دانشگاهی به مدت 12 ساعت برگزار نمود .

 

 

در این دوره شرکت کنندگان با موضوعاتی همچون آموزش ناهنجاريها و ارائه راهكار اصلاح آن ، افزايش آمادگي عمومي بدن ، هماهنگي و افزايش دامنه حركات جسمي ، پيشگيري از بيماريهاي ناشي از كم يا بي‌تحركي ، حركات كششي به صورت ايستا و پويا ، فعاليت قدرتي و استقامتي ، فعاليت سرعتي و چابكي ، انعطاف پذيري و هماهنگي عصب و عضله آشنا شدند .

 

 


 

 

استقبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اسفراین از گفتمان دانشجویی " ایدز و رفتارهای پرخطر"

 

 

بگزارش روابط عمومی ؛ همزمان با روز جهانی ایدز دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی با مشارکت معاونت پژوهشي دانشگاه و شبکه بهداشت ودرمان اسفراین اقدام به برگزاری گفتمان دانشجویی با عنوان " ايدز و رفتارهای پرخطر " نمود .

 

در این گفتمان آقاي نامور کارشناس شبکه بهداشت و درمان اسفراین ضمن اعلام اين نکته که آموزش راههاي پيشگيري از ايدز تنها راه مقابله با اين بيماري خطرناک است، گفت: متأسفانه آمار مبتلايان به ايدز در جهان روز به روز در حال افزايش است و در ايران نيز که روزي سرنگهاي تزريقي اولين و اصلي ترين عامل انتقال اين بيماري بود ،جايش را به رابطه هاي جنسي داده است.

نامور افزود: براي مبارزه با اين بيماري نياز به آموزش همگاني است و مهمترين اقدام براي آموزش و کارگاههاي آموزشي پيشگيري از ايدز در ايران در قدم اول از بين بردن ذهنيت اشتباه و منفي در مورد بيماري ايدز است.

تاريخچه ايجاد اين بيماري ، راههاي انتقال ، راههاي پيشگيري و پاسخ به سؤالات دانشجويان از ديگر نکات سخنراني آقای نامور در اين گفتمان بود که مورد استقبال نیز واقع گردید .

لازم بذکر است این گفتمان در دو جلسه مجزا ویژه خواهران و برادران برگزار شد .

 

 

goftemanhiv

 


 

برگزاری کارگاه آموزشی پویایی گروه مرکز اسفراین

 

به گزارش روابط عمومی؛ دفتر مطالعات و آموزش نیروی انسانی این مرکز دانشگاهی به منظور آشنایی و در نتیجه بهره وری بیش از پیش از پتانسیل کارگروهی و همچنین توانمند سازی کارکنان دانشگاه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی پویایی گروه به مدت 16 ساعت نمود.

 

 

فراگيران در این دوره با مباحث مختلفی از جمله تعريف گروه، گروه بندي ، رفتار گروه كار در سازمان ، ستيز ميان گروهي را تشريح كرده و راه هاي جلوگيري از آن و روش هاي پويايي شناسي گروه آشنا شدند.

 


 

 

حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معنوی اعتکاف

 

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با میلاد حضرت امیرالمومنین «ع» وآغاز ایام البیض ، مساجد شهرستان اسفراین بار دیگر در فضایی مملو از عطر ملکوت ،میزبان عاشقانی بود که درسه شبانه روز طعم زلال آسمان معنویت رادردست های نیاز خود چشیدند .

دراولین ثانیه های سیزدهم رجب مساجد جامع شهرستان شاهد حضورعاشقان شیفته ای بود که به قصد اقامتی سه روزه دراین اماکن مقدس حضور یافته وبه دور از دنیا وجلوه های دل فریب آن ،درسفری ازخانه خویش به خانه دوست شرکت جسته و به رازونیازبا خدای بنده نواز پرداختند .

گفتنی است امسال در این مراسم معنوي 1350 نفر اعم از نوجوانان ،جوانان و بویژه دانشجویان در مساجد جامع شهرستان شركت نمودند و دراین سه روز بال وپرخود را دربیکران رحمت ومغفرت الهی به چشمه زلال مناجات با او شسته وتولدی دوباره را تجربه کردند.

در مراسم معنوی اعتکاف امسال برنامه ای متعددی همچون قرائت و ختم جمعی و محفل انس با قرآن کریم، سخنرانی حجه الاسلام محمدیان امام جمعه محترم شهرستان،مولودی ولادت حضرت امیر المومنین علیه السلام،تشکیل حلقه های معرفت،مسابقات فرهنگی و... برگزار گردید .

 

eatekaf1eatekaf2

 

 

 

 


برگزاری مسابقه کتابخوانی "گنجینه مطهر" ویژه دانشجویان

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد مطهری و پاسداشت مقام معلم و با هدف افزایش بصیرت دینی و سیاسی دانشجویان و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ ناب اسلامی ؛ یک دوره مسابقه کتابخوانی ویژه دانشجویان با عنوان گنجینه مطهر برگزار گردید که در پایان با اهدای جوایز از نفرات برتر این مسابقه تجلیل شد .

لازم بذکر است مسابقه مذکور از کتاب "جریان نفاق در جامعه اسلامی" برگرفته از سخنان شهید مطهری انجام گردید .


برگزاری مسابقه کتابخوانی " بصیرت مطهر" ویژه اساتید و کارکنان

به گزارش روابط عمومی ؛ در سالروز شهادت بزرگ معلم انقلاب اسلامی ، استاد شهید مطهری و گرامی داشت یاد و خاطره آن شهید که مزین به نام روز معلم است؛ با هدف آشنایی و بهره مندی بیشتر اساتید و همکاران دانشگاه آزاد اسلامی با آراء و افکار این اندیشمند گرانمایه ، دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی غیر حضوری با عنوان " بصیرت مطهر" نمود که در پایان با اهدای جوایز از نفرات برتر تقدیر بعمل آمد


 

پاسداشت مقام معلم در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با دوزادهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و پاسداشت مقام معلم ، چهارمین جلسه هم انديشي اساتيد با حضور اعضای هیئت علمی و اساتید این مرکز دانشگاهی و با دعوت از حجت الاسلام مطهري در تالار پارس شهرستان اسفراين برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر نجارزاده رئیس دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم و تبریک روز معلم ، از زحمات و خدمات اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین تقدیر و تشکر نمودند .

ایشان در ادامه افزوند : در وهله اول استادان الگوهای كاملی در بعد فرهنگی و آموزش برای دانشجویان بوده و لازم است استادان به عملكرد خویش توجه بیشتری داشته باشند بطوریكه سیمای استادان باید یادآور دین باشد و نکته دیگر اینکه فعالیتهای علمی و آموزش از فرهنگی جدا شده است كه لازم است اساتید به رسالت واقعی خویش برگردند و نقش علمی فرهنگی را توامان اجرا كنند .

در اين جلسه حجت الاسلام مطهري از اساتید حوزه علمیه قم پيرامون بزرگداشت روز معلم با اشاره به سوره الرحمان، اولين معلم را خود خداوند دانستند(الرحمن،علم القران) و مقام تعليم انسان را مقدم بر خلقت مادي انسان دانست و همچنين در پاسخ به شبهات اساتيد، امتياز مكتب شيعه را بر مكاتب ديگر با استدلال آيات و روايات بيان كردند .

گفتنی است این مراسم با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و صرف شام به پایان رسید .

 

 

moalem2moalem1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

دیدار اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با امام جمعه اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با پنجم اردیبهشت نهمین سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین ؛ جمعی از اساتید و کارکنان این مرکز دانشگاهی در دفتر امام جمعه شهرستان حضور یافتند .

در این دیدار ابتدا ریاست دانشگاه ضمن ارایه گزارشی درباره وضعیت و عملکرد دانشگاه ، از تمامی افرادی که از ابتدای تاسیس تا کنون موجبات پیشرفت و توسه کمی وکیفی این مرکز را فراهم آورده اند ، تقدیر و تشکر نموده و سپس به بیان پاره ای از اهداف و برنامه های آینده پرداختند .

در ادامه حجه الاسلام محمدیان امام جمعه شهرستان اسفراین نیز ضمن آرزوی موفقیت روز افزون برای تمامی مسئولین و دانشجویان دانشگاه ، اظهار داشتند : تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در اوایل انقلاب اسلامی ایران موجب ترقی و تعالی آموزش در کشور گردید و بهانه ها را از معاندین و مخالفین نظام اسلامی گرفت .

ایشان بیان داشتند : توجه به اصل 44 وخصوصی سازی و همچنین کیفیت بخشیدن به سازمان، اگر به شکل مناسبی اجرا شود بیش از نیمی از مشکلات جامعه را حل خواهد نمود ، لذا توجه به مباحث کیفی از مهمترین اهداف دانشگاه میباشد .

 

didar2didar1

 

 


 

برگزاری گفتمان دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی ؛ همزمان با ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیهما) و در ادامه سلسله گفتمان های دانشجوئی ، دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی اقدام به برگزاری گفتمان دانشجویی تحت عنوان " بررسی و پاسخگوئی به سئوالات و شبهات اعتقادی و دینی " و با حضور حجه الاسلام مطهری از اساتید حوزه علمیه قم نمود .

گفتنی است این برنامه با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان گرمه برگزار گردید که به برخی از سئوالات و شبهات دانشجویان پاسخ داده شد .

 

goftemane deni2goftemane deni1


سفر آيت الله نوري همداني به شهرستاناسفراين

بگزارش روابط عمومی ؛ آيت الله نوري همداني در صبح سومين روز از سفر خود به استان خراسان شمالي ، شهرستان اسفراين سفر كرد و مورد استقبال گرم اساتید و دانشجویان دانشگاه و مردم اين شهرستان قرار گرفت.
مراسم ديدار مردمي آيت الله نوري همداني در مسجد امام رضا (ع) با قرائت آياتي از كلام نوراني وحي و سپس مرثيه خواني به مناسبت ايام فاطميه و عرض خير مقدم فرماندار و امام جمعه اسفراين آغاز گردید .

در این دیدار آيت‌الله نوري‌ همداني نیز طی سخنانی به تببین جایگاه ولایت فقیه پرداخته و فرمودند : ولايت فقيه مهم‏ترين عامل حفظ و ماندگاري انقلاب اسلامي است.

اين استاد برجسته حوزه علميه قم افزود: اينكه نظام حكومتي نظام صالحي باشد، بسيار مهم است و فرهنگ و سياست و اقتصاد و همه و همه براساس مصلحت انسان پي‌ريزي مي‌شود.
وي قيام امام راحل(ره) و قلع و قمع استكبار از ايران را در عصري كه جهان به اردوگاه كمونيستي و حزب ليبرال دموكراسي تقسيم شده بود، گامي بزرگ در تشكيل حكومت اسلامي برشمرد.
اين مرجع عالي‎قدر جهان تشيع همچنين مردم را به مطالعه كتاب صحيفه نور، دفتر تبيان و وصيت‎نامه حضرت امام راحل(ره) توصيه كرد.

 

 

 

hamedane1

 


 

 

اردوی اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ با فرارسیدن فصل بهار و در راستای تقویت روحیه اساتید و کارکنان دانشگاه و ارایه خدمات مطلوب به دانشجویان ؛ دفتر فرهنگ اسلامی این مرکز دانشگاهی اقدام به برگزاری اردوی یک روزه ویژه اساتید و کارکنان دانشگاه باتفاق خانواده ایشان نمود .

این اردو در یک روز زیبای بهاری و با حضور جمعی از اساتید و کارکنان دانشگاه در دره چهاربید برگزار شد .

 

 

 

 

ordo

 

 

 


صعود دانشجویان مرکز اسفراین به کوه آلبلاغ

به گزارش روابط عمومی ؛ همزمان با هفته سلامت و فرارسیدن فصل بهار و زیبایی های طبیعت ، دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین اردوی یک روزه به قصد ایجاد روحیه نشاط و تلاش در جهت دوستی با طبیعت را ویژه برادران برگزار نمود .

در این برنامه جمعی از دانشجویان توانستند صعود موفقي به قله 3 هزار و 200 متري آلبلاغ از رشته کوه هاي شاه جهان اسفراین داشته باشند .

 


برگزاری گفتمان سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ با توجه به فرارسیدن هفته سلامت و نامگذاری امسال با عنوان پيشگيري از مقاومت ضدميکروبي، و همچنین ضرورت اطلاع رسانی درباره حوزه سلامت ، دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسفراین اقدام به برگزاری گفتمان دانشجویی با محوریت سلامت و تغذیه نمود .

این گفتمان که با حضور آقای نوربخش کارشناس حوزه تغذیه و سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار گردید ؛ در رابطه با کیفیت تغذیه و پرهیز از تغذیه نامناسب در جهت تقویت تن وروان بحث و بررسی انجام شد .


كسب مقام دوم دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین در مسابقات کشتی با چوخه

 

رقابت‌هاي كشتي سنتي ‌باچوخه اسفراين كه با شركت چوخه كاراني از 9 استان كشور در اين شهرستان جريان داشت، با اعلام نفرات برتر به كار خود پايان داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی ؛ در پايان اين رقابت‌ها كه شامگاه يكشنبه در گود چشمه زينل‌خان اين شهر برگزار شد، پس از رقابت 175 كشتي‌گير در 5 وزن مختلف 65، 75، 85، 95 و 95+ ؛ در بخش تیمی نتايج ذیل به دست آمد :

 

- کارخانه فولاد اسفراین

- دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

- شرکت لوله گستر اسفراین

‌در اين پيكارها به نفر اول رده سنگين وزن يك نفر شتر و همچنين به نفرات اول هر يك از اوزان يك راس قوچ اهدا شد.
همچنين به نفرات دوم هر وزن 3.5 ميليون ريال و به نفرات سوم هر وزن 3 ميليون ریال وجه نقد تعلق گرفت.
گفتنی است رقابت‌هاي كشتي باچوخه 14 فروردين اسفراين همه ساله با حضور نزدیک به هفتاد هزار نفر علاقمند و مسئولان کشوری و استانی در گود چشمه زینل خان اسفراین برگزار میگردد .

 

 

chokheh

 

 

 


 ششمين جشنواره حكمت مطهر وي‍‍ژه دانشگاهيان سراسر كشور ادامه مطلب....کارشناس امور دانشجویی اسفراین ، رتبه برتر اولین دوره‌ی مسابقات قرآن و عترت كاركنان منطقه 9

چهره‌های برتر اولین دوره‌ی مسابقات سراسری قرآن و عترت كاركنان منطقه‌ی ۹ دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شدند.
در این دوره از مسابقات سرکار خانم سهرابی کارشناس امور دانشجوئی اسفراین در بخش «زندگانی پیامبر اكرم (ص)»، حائز رتبه اول در این مرکز دانشگاهی و در استان خراسان بزرگ موفق به کسب رتبه دوم شدند.

همچنین در بخش «نماز»، آقایان گواهی و بلبلی و خانم ها عارفی و علی نیا شایسته تقدیر گردیدند که در نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه با اهدای جوایز از ایشان تقدیر بعمل آمد


همايش منطقه اي هويت ايراني اسلامي و اعتلاي  فرهنگي  

به گزارش روابط عمومی ؛ همايش هويت ايراني_اسلامي و اعتلاي فرهنگي با مشارکت دانشگاه هاي آزاد اسلامي ناحيه خراسان شمالي (بجنورد و شيروان و اسفراين ) برگزار مي گردد.

 

لازم بذکر است همايش هويت ايراني_اسلامي و اعتلاي فرهنگي جزء مجموعه همايش هاي فرهنگي منطقه9 دانشگاه آزاد اسلامي(شامل واحدها و مراكز 3 استان خراسان و طبس)است كه در ارديبهشت ماه سال1390 برگزار خواهد شد. شايان ذكر است كه مقدمات برگزاري همايش مزبور فراهم شده و كميته علمي آن نيز با مشاركت نمايندگان پژوهشكده مطالعات ميان فرهنگي و 12نفر از اساتيد پژوهشگر تشكيل و محورهاي علمي همايش را اعلام كرده است.

 


موفقیت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به گزارش روابط عمومی ؛ آقای احمدی مسئول روابط عمومی دانشگاه از كسب عنوان خبرنگار و نمایندگی بسیار فعال خبرگزاری آنا و روزنامه فرهیختگان توسط اين مرکز دانشگاهی خبر داد .

گفتنی است آقای مهندس کریمی مشاور ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و مدیر و سردبیرخبرگزاری آنا و روزنامه فرهیختگان با ارسال نامه ای به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین ؛ با اعلام این موفقیت ؛ از زحمات مسئول روابط عمومی و همکاران دانشگاه تقدیر و تشکر نمودند .

روابط عمومی دانشگاه ضمن تقدیر از زحمات تمامی همکاران محترم دانشگاه ، کسب این موفقیت را به جامعه خبرنگاران و دانشگاهیان اسفراین تبریک عرض می نماید و امیدوار است با تهیه، انعکاس و اطلاع رسانی مناسب رویدادها و رخدادهای علمی ، فرهنگی بتوان به گوشه ای از توانمندیها و افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی اشاره نمود.

 


 

موفقیت تیم های کشتی آزاد و فرنگی دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین 

تیم های کشتی آزاد و فرنگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین خوش درخشیدند .  

به گزارش روابط عمومی ؛ آقای دارابی مسئول تربیت بدني از كسب چندين مقام توسط دانشجويان اين مرکز دانشگاهی در مسابقات كشتي آزاد و فرنگي دانشگاه آزاداسلامي منطقه 9 خبر داد .

 در سومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان منطقه 9 (خراسان بزرگ) دانشگاه آزاد اسلامی در رشته کشتی آزاد و فرنگی که در واحد شیروان برگزار گردید ، دانشجویان این مرکز دانشگاهی آقایان مجید حاتمی و وحید عابدی در وزنهای 96 و 120 کیلوگرم در رشته کشتی فرنگی موفق به کسب مقام اول و مدال طلا شدند .

همچنین در رشته فرنگی آقایان احمد حسین پور و مجتبی ربانی در وزنهای 55 و 85 کیلوگرم حائز رتبه دوم و مدال نقره گردیدند .

روابط عمومی دانشگاه ضمن تقدیر از زحمات آقایان ملکی و لعل قربانی مربیان محترم ، کسب این موفقیت را به اعضای تیم و جامعه ورزشکاران و دانشگاهیان تبریک عرض می نماید . 

 


 

 

نشست صمیمی اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

بگزارش روابط عمومی؛ همزمان با شب میلاد یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری (علیه السلام ) و در آستانه سال جدید ، به انگیزه ی رستاخیز طبیعت در طلیعه نیمسال تحصیلی دوم و ورودی دوباره به دانشگاه ، نشست صمیمی اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین به اتفاق خانواده های محترم ایشان با حضور مسئولین دانشگاه برگزار گردید.

در آغاز این دیدار آقای احمدی مسئول دفتر فرهنگ اسلامی ، ضمن عرض خیر مقدم ، هدف از برگزاری این نشست را ایجاد محبت و دوستی بیشتر و تشکر از زحمات خالصانه و بی دریغ مجموعه همکاران دانشگاه عنوان نمودند .

سپس آقای دکتر نجارزاده رئیس این مرکز دانشگاهی نیز ضمن عرض خیر مقدم و آرزوی موفقیت بیش از پیش در تمامی مراحل زندگی ، از تلاشها و زحمات تمامی پرسنل بویژه خانواده گرامی ایشان در راه فراهم آوردن زمینه های اعتلا و پیشرفت دانشگاه سپاسگذاری نمودند .

و در ادامه ، این مراسم با اجرای مولودی خوانی و اهدای جوایز از نفرات برتر مسابقات قرآن و عترت اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و خانواده محترم ایشان تقدیر بعمل آمد .

 

 

 

 

karkonan2karkonan1

 


 

دومین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

 

بگزارش روابط عمومی؛ در آستانه سال جدید ، به انگیزه ی رستاخیز طبیعت و در طلیعه نیمسال تحصیلی دوم و ورودی دوباره به دانشگاه ، دومین نشست هم اندیشی اساتید در سال جاری با حضور مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار گردید .

در ابتدا آقای احمدی مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه ، ضمن عرض خیر مقدم به اساتید گرانقدر و تقدیر و تشکر از حضور عالمانه و سرشار از محبت ایشان ؛ هدف از برگزاری این نشست صمیمی را در راستای بهره مندی از تجربیات گرانسنگ اساتید در ارایه راهکارهای عالمانه به گونه ای که راه گشای دانشجویان نسل ایران امروز باشد ؛ بیان نمودند .

سپس آقای متقی راد معاون اداری و مالی در خصوص پاره ای از مشکلات در حوزه اداری و مالی ایراد سخن کرده و از اساتید در یافتن راه حل های مناسب به جهت ارتقای سطح کیفی و برداشتن مشکلات دانشگاه طلب یاری نمودند .

در ادامه آقای دکتر نجارزاده رئیس دانشگاه هدف از برگزاری این جلسه را اینگونه بیان نمودند : " با توجه به اینکه اساتید یک گروه و همینطور مسئولین یک دانشگاه به واقعیات فرهنگی رفتاری و مشکلات اداری و آموزشی آن دانشگاه از دیگران آگاه تر و از آسیب ها و چالش های آن مطلع تر و در نتیجه برای ارائه راهکارها توانمندتر می باشند ؛ لذا این جلسه با هدف شناخت همین مسایل و آسیبها و ارایه راهکارها برگزار گردیده است ."

و در پایان هر یک از اساتید به بیان دیدگاهها و نظرات خویش را در رابطه با برخی از مسایل و مشکلات دانشگاه از جمله اخذ مجوز تاسیس رشته های تحصیلی جدید ، ساختمان در حال احداث دانشگاه ، فراهم آوردن ملزومات حضور بیشتر استادان در دانشگاه مانند اطاق و تجهیزات مورد نیاز ، برگزاری اردوهای علمی ، پرداختن به بحث کیفی نمودن سطح علمی دانشگاه و .... بیان نمودند که مسئولین دانشگاه به پاسخگویی پرداختند .

 

hamandishe2hamandishe1

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

مراسم روز درختکاری در دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

امام صادق ‏علیه السلام می فرمایند: " كشت كنید و درخت بنشانید؛ به خدا قسم آدمیان كارى برتر و پاك‏ تر از این نكرده‏ اند."

بگزارش روابط عمومی ؛ طبق روال سنت حسنه همه ساله در روز 15 اسفند و در آخرین روزهای زمستان ، در حالی كه همه مردم خود را برای استقبال از روزهای پر طراوت بهاری آماده می كنند، نهال های جوان به دست خاك مهربان کشور سپرده می شود تا به درختانی نیرومند و سرسبز بدل گردند؛ امری خداپسندانه که وارستگانی چون پیامبر گرامی اسلام (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) آن را واجب الاجرا دانسته اند.

در همین راستا با حضور خیل دانشجویان علاقمند طبیعت و محیط زیست و همچنین مسئولان شهرستان اسفراین ، مراسم روز درختکاری با کشت بیش از 500 نهال در محوطه دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین برگزار گردید .

در این مراسم ابتدا رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری در رابطه با اهمیت وجود طبیعت و محیط زیست و وضعیت فعلی شهرستان اسفراین گزارشی را بیان نمودند و سپس رئیس دانشگاه ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر از مسئولین و دانشجویان حاضر ، درباره لزوم توجه به حفظ و نگهداری درختان بعد از کشت صحبت نمودند .


 

 

پاسخگویی به سوالات در رابطه با دانشگاه آزاد اسلامی

با عنايت به لزوم پاسداشت عزتمندي دانشگاه آزاد اسلامي و حمايت از انجام وظيفه خالصانه مسئولين محترم اين سازمان و به منظور ارتقاء سطح کیفی دانشگاه ؛ روابط عمومي دانشگاه آماده دریافت نظرات ، پشنهادات ، انتقادات و پاسخگویي به كليه شبهات و سئوالات اساتید محترم ، دانشجويان عزیز و کارکنان گرامی مي باشد .

لذا پس از جمع آوري و پاسخ دهي ، در قالب ویژه نامه در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه قرار خواهد گرفت .

آدرس پست الکترونیکی دریافت نظرات :

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

 


 

اعزام کاروان راهیان نور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین

به هر كس كه دلش براي اسلام وقرآن مي‌تپد، بايد اين مناطق را به عنوان عرصه فداكاري‌ها و رشادت‌هاي جوانان اين سرزمين گرامي‌ دارد.

مقام معظم رهبري (دام ظله)

بگزارش روابط عمومی ؛ در جهت آشنا نمودن جوانان غيور ميهن اسلاميمان و به تصوير كشاندن گوشه‌هايي از بزرگترين حماسه تاريخ ايران اسلامي جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین در قالب کاروان راهیان نور به این مناطق اعزام گردیدند .لازم بذکر است در برنامه بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور که همه ساله برگزار می شود ، برنامه‌هاي متنوع فرهنگي از قبيل سخنراني، عزاداري، خاطره‌گويي راويان دفاع مقدس و برپايي نمايشگاه و رزم شبانه و همچنين برنامه‌هاي زيارتي كربلاي جنوب ايران اجرا خواهد گردید .

 

 

rahiyan1rahiyan2


 

جلسه هم اندیشی اساتید – نیمسال دوم 90- 89

قابل توجه اساتید ارجمند

با اهدای سلام

در طلیعه نیمسال تحصیلی دوم و در آستانه ورودی دوباره به دانشگاه ، کانون مهرورزی و دانشورزی ؛ میزبان شماییم تا گرد هم آییم و با حضور اساتید گرانقدری چون شما محفلی ترتیب دهیم از جنس علم و دانش و پیش آهنگی بنوازیم از تجربیات گرانسنگ شما که راه گشای دانشجویان نسل ایران امروز باشد .

حضور دانش ظهور جناب‌عالی نه تنها بر شکوه این مراسم خواهد افزود بلکه نشان از لطف و عنایت شما به آینده سازان میهن عزیزمان ، ایران اسلامی می باشد.

پس ما را صفای جان باشید و آرام بخش روح و روان.

زمان : چهارشنبه 18/12/89 ساعت : 21- 19

تلفن هماهنگی : (احمدی 09159029094)

با احترام

دفتر فرهنگ اسلامی

 

دانشگاه آزا د اسلامی مرکز اسفراین


 

هفتمین نمایشگاه علمی فرهنگی هنری نماز

رشته های علمی ، فرهنگی و هنری با محوریت نماز و نیایش :

نقاشی ، خوشنویسی ، تذهیب،مینیاتور، نقش برجسته ، نقاشیخط، معرق، مشبک ، صنایع دستی ، وبلاگ نویسی،ماکت سازی،کتاب، مقاله، داستان، شعر،فیلم و عکس ، نماهنگ ، نرم افزار ،پایان نامه

مهلت تحویل آثار : پایان فروردین 1390

زمان برگزاری : اردیبهشت 1390

آثار برتر علاوه بر دریافت جوایز نفیسی به مسابقات منطقه ای ارسال خواهد گردید

 

دفتر فرهنگ اسلامی


 


 

قابل توجه اساتيد، دانشجويان و كاركنان محترم دانشگاه

پاسخگويي به مسايل شرعي

در نمازخانه دانشگاه

همه روزه بعد از نماز جماعت

ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامي اسفراین

 


 

 

حضور پرشور اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه در سالروز حماسه تاریخی 9 دی ماه

 

بگزارش روابط عمومی ؛ همزمان با سالروز حماسه تاریخی 9 دی ماه ، جمعی از اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اسفراین با حضور در بیت امام جمعه شهرستان با ایشان دیدار نمودند .

در این مراسم که برنامه با مداحی و عزاداری در سوگ حضرت زین العابدین علیه السلام آغاز گردید، جناب آقای محمدزاده فرماندار محترم در رابطه با وقایع سال گذشته و هوشیاری ملت ایران در رابطه با این حوادث به ایراد سخن پرداختند و در ادامه حجه الاسلام محمدیان امام جمعه محترم شهرستان نیز در رابطه با ریشه یابی فتنه سال گذشته و نقش مردم فهیم و با بصیرت ایران در نابودی این فتنه سخنرانی نمودند .