روابط عمومی

 

 

اخبار مهم

 

 

انتخاب دو دانشجوی دانشگاه آزاد به عنوان جوانان برتر شهرستان اسفراین

 آئین تجلیل از جوانان برتر شهرستان اسفراین با حضور علی اصغر یحیی آبادی سرپرست فرمانداری شهرستان و سید احمد پرویزی رئیس ورزش و جوانان شهرستان اسفراین و اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار و 10 جوان برتر این شهرستان تجلیل شدند.در این مراسم دو دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین به نام های آقایان کاظم دهناد (علمی دانشگاهی، هنرمند تجسمی جوان) ، جواد ولی پور (مخترع جوان) مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

 javan bartar 94

 

 


  به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هرساله هم‌زمان با ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و دانشگاه آزاد اسلامی نیز همه‌ساله در بخش دانشگاهی نمایشگاه حضوری موثر و چشم‌گیر دارد.بخش آثار هنری 100 اثر منتخب از آثار نفیس و منتخب بخش استادان، دانشجویان و کارکنان که در جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی شرکت کرده بودند و به عنوان آثار برتر شناخته شده‌اند، در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است، کاظم دهناد، دانشجوی این واحد دانشگاهی با دو اثر هنری معرق و مشبک در این نمایشگاه شرکت کرده است.

 

 

 

quran 2

 

 

 

quran 1

 

 


 

 معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای ابلاغ کرد

 
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای به تشریح برنامه‌های آموزشی دوره تابستان دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی برای آن‌چه «استفاده بهینه از توان و قابلیت‌های منابع انسانی، صرفه‌جویی در زمان و استفاده از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود» اعلام شده بخشنامه دوره تابستانی مقاطع مختلف خود را ابلاغ کرده است.

دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای خطاب به رئیسان واحدهای مراکز استان، واحدهای جامع مستقل، واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات برنامه‌های آموزشی دوره تابستان این دانشگاه را تشریح کرد.

این دوره‌های تابستانی بر اساس بخشنامه تقویم آموزشی، شامل 8 هفته آموزشی است و از 5 تیر شروع و تا 28 مرداد ادامه دارد. همچنین تعداد کل ساعت‌های تدریس دروس نظری و عملی در دوره تابستان مشابه نیمسال‌های اول و دوم است و واحدهای دانشگاهی موظف‌اند درباره واحدهای درسی ارائه شده در دوره تابستان اطلاع‌رسانی کنند

براساس بخشنامه برگزاری امتحان جامع در دوره تابستان امکان‌پذیر نیست.

آن‌دسته از دانشجویان دوره کاردانی و کارشناسی هم که با حداکثر 12 واحد درسی فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند همه این 12 واحد را در دوره تابستان بگذرانند.

ارائه درس‌ها در دوره تابستان اختیاری است و دانشجویان مانند دو سال گذشته در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری حرفه‌ای دامپزشکی می‌توانند در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، حداکثر در دو واحد دانشگاهی با احتساب واحد مبدا، با معرفی واحد مبدا ثبت‌نام کنند. البته برای این کار در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، دانشجو نیازمند موافقت گروه تخصصی و معاونت آموزشی واحد مبدا است.

براساس بخشنامه معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی آن دسته از دانشجویان کارشناسی‌ارشد واحد پایان‌نامه گرفته‌‌اند نیازی به تمدید پایان‌نامه در دوره تابستان ندارند و تا پایان شهریور می‌توانند از پایان‌نامه خود دفاع کنند. گرفتن واحد پایان‌نامه اما در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری‌ حرفه‌ای یا تخصصی در دوره تابستان امکان‌پذیر نیست.

آن دسته از دانشجویانی که در نیمسال دوم سال تحصیل 95-94 پایان‌نامه را همراه با درس گرفته‌اند و نتوانسته‌اند درس را در نیمسال دوم بگذرانند، اگر در دوره تابستان واحد درس را دوباره بگیرند تا پایان شهریور نمی‌توانند از پایان‌نامه دفاع کنند. این قبیل دانشجویان باید در نیمسال اول سال تحصیلی 95-94 دوباره برای پایان‌نامه ثبت‌نام کنند.

براساس بخشنامه آموزانه اعضای هیات علمی تمام‌وقت تا نیمه‌وقت یا مدعو به تعداد ساعات تدریس در نیم‌سال تابستان، مشابه میزان آموزانه نیمسال‌های اول و دوم است. آن دسته از اعضای هیات علمی تمام‌وقت که در نیمسال‌های اول و دوم سال تحصیلی دارای کمبود ساعت تدریس موظف باشند هم می‌توانند به میزان کمبود ساعات تدریس در دوره تابستان، کمبود موظف تدریس را جبران کنند.

.

 

دکتر میرزاده در جلسه شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد
 بررسی آسیب های اجتماعی می تواند یکی از موضوعات کرسی های آزاد اندیشی باشد
جلسه شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی عصر روز گذشته با حضور دکتر میرزاده و سایر اعضا برگزار و در آن پیرامون موضوعاتی مانند اجرای موسیقی فاخر در دانشگاه ها و اجرای طرح آسیب شناسی دانشجویان بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در ابتدای این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید مبعث و اعیاد شعبانیه گفت: عید مبعث بزرگترین حادثه تاریخ بشریت به شمار می رود، حضرت محمد(ص) در زمانی به پیامبری برانگیخته شد که جامعه آن دوران گرفتار مشکلات اخلاقی بسیاری بود، به نظر می رسد ریشه بسیاری از مشکلات جامعه ما نیز مسائل اخلاقی است که باید برای حل آن تدابیر صحیحی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه جزو سالمترین نهادهای جامعه به شمار می رود، گفت: عنصر استاد و دانشجو دارای نهادی پاک هستند، با این وجود دانشگاه ها نیز متاثر از همین جامعه است و درگیر برخی ناهنجاری هاست.

دکتر میرزاده با اشاره به برخی مشکلات جامعه مانند حاشیه نشینی، بالا رفتن آمار بیکاری جوانان، افزایش خانوارهای بی سرپرست و ... گفت: تمامی این مشکلات ناشی از سیاست های اقتصادی نادرست گذشته به شمار می رود و دولت کنونی وارث این وضعیت است به همین خاطر هر اقدامی که در راستای اصلاح وضعیت اخلاقی جامعه صورت گیرد می تواند موثر واقع شود.

وی با اشاره به اجرای طرح بررسی آسیب های اجتماعی در میان دانشجویان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خود را نسبت به حل مشکلات جامعه مسئول می داند البته نکته دیگر این است که نمی توان تمامی نارسایی ها را ناشی از سو مدیریت مسئولان جامعه دانست، بخشی از مشکلات ناشی از تاثیر فرهنگ بیگانه در جامعه است. به همین خاطر باید در اجرای این طرح تهاجم فرهنگی را نیز مورد توجه قرار داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: فرهنگ و علم و اندوزی یکی از عوامل بازدارنده آسیب های اجتماعی به شمار می رود، به همین سبب باید از مشارکت فکری اساتید نیز در اجرای این طرح بهره برد.

دکتر میرزاده از معاونت فرهنگی خواست تا در اجرای این طرح دانشجویان را نیز مشارکت داد تا آنها با مفاهمه و مذاکره با یکدیگر به حل آسیب های اجتماعی موجود در دانشگاه ها بپردازند.

وی در این باره افزود: شناخت و بررسی آسیب های اجتماعی می تواند یکی از موضوعات کرسی های آزاد اندیشی باشد تا از این طریق دانشجویان بیشتر درگیر این موضوع شوند.

در این جلسه مقرر شد، این طرح پس از اعمال تغییرات مورد نظر اعضای شورای راهبردی فرهنگی مجددا برای تصویب و ابلاغ در این شورا مطرح شود.

نحوه اجرای موسیقی فاخر یکی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد یک کار پژوهشی در ارتباط با اوزان و اشکال موسیقایی شعرای بنام توسط واحدهایی که دارای رشته موسیقی هستند در چارچوب مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها انجام شود.

در این جلسه همچنین با پیشنهاد دکتر طه هاشمی مبنی بر تشکیل شورایی با هدف نظارت بر اجرای موسیقی فاخر در واحدهایی که دارای رشته موسیقی هستند، موافقت شد.

 

 

تبریک دکتر میرزاده به مناسبت پیروزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای قطعی برجام

دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی پیامی، پیروزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای قطعی برجام و رفع تحریم های ظالمانه را تبریک گفت.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در متن این پیام آمده است:

سم الله الرحمن الرحیم

به فرجام رسیدن برجام که گام نهایی در باز کردن گره های تحریم های تحمیلی و خصمانه از پای اقتصاد ایران و پیچیده شدن طومار تحریم ها است، پیروزی بزرگ و تاریخی ملت ایران در برابر قدرت های جهانی است. از طرف خود و دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی این پیروزی بزرگ را خدمت مقام معظم رهبری، جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم و همکارانشان در دولت تدبیر و امید و ملت صبور و بزرگ ایران تبریک عرض می کنیم. سر افرازی و سربلندی ملت و دولت ایران در مقابل قدرت های بزرگ جهانی که در طول تاریخ حقوق و روابط بین الملل کم نظیر و بی سابقه است، ثمره تلاش های مردان و زنان مومن و انقلابی است که به پشتوانه خون شهدای انقلاب و دفاع مقدس، این بار در میدان سخت و پیچیده مذاکره به پیروزی و ظفر دست یافتند. مراتب قدردانی و تشکر خود را خدمت جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای که در ماههای اخیر در خط مقدم دیپلماسی کشورمان سهم برجسته و بسزایی در این پیروزی داشتند، تقدیم می کنیم.

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 

اطلاعیه دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص آمار نادرست واحدهای زیان ده / چگونه ممکن است دانشگاه آزاد اسلامی با 574 میلیارد تومان اندوخته مثبت در سال 93، 270 واحد زیان ده داشته باشد؟!

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به انتشار برخی آمارهای نادرست از رسانه های جمعی درخصوص تعداد واحدهای زیان ده این دانشگاه، اطلاعیه ای صادر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در بخش هایی از این اطلاعیه آمده است:

 

   در پی انتشار آمار غیردقیق و ناصحیح درخصوص تعداد واحدهای زیان ده دانشگاه آزاد اسلامی از سوی برخی رسانه ها و صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، که علی القاعده می بایست رعایت صدق، امانتداری و دقت را داشته باشند، روابط عمومی این دانشگاه در اطلاعیه ای ضمن دعوت از رسانه ها به امانتداری در انتشار اخبار و پرهیز از نشر اخبار کذب و ارائه آمار مخدوش، اعلام می کند همانگونه که بارها اعلام شده، تعداد واحدهای زیان ده دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای دوره مدیریت فعلی در سال 1392، 235 واحد بوده که با تدابیر اندیشیده شده ازجمله ادغام واحدهای علوم و تحقیقات در واحدهای مادر، استفاده بهینه از منابع و درآمدها و نیز تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و درآمدهای غیرشهریه ای، مشکل زیاندهی بیش از نیمی از این واحدها حل شده است. به طوری که مطابق اعلام خزانه داری دانشگاه، تعداد واحدهای زیان ده در سال آینده به کمتر از 100 واحد خواهد رسید.

 

نکته بسیارمهم دیگر این است که با مدیریت مطلوب نقدینگی از سوی سازمان مرکزی، در دو سال اخیر نه تنها تعداد واحدهای زیان ده کمتر شده است، بلکه مشکلات مالی واحدهای زیان ده نیز همواره از طرف سازمان مرکزی حل شده و هرگز منجر به ایجاد خلل در چرخه آموزش، پژوهش و تولید علم در این دانشگاه نشده است.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تکذیب آمار نادرست ارائه شده درخصوص زیان ده بودن 270 واحد این دانشگاه، آن را ناشی از برداشت غلط و نادرست و حتی بعضاً مغرضانه و با سوء نیت، اعلام می کند.

 

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: براساس گزارش حسابرس منتخب هیات امنا و خزانه دار دانشگاه و نیز معاون اداری و مالی و معاون برنامه ریزی دانشگاه، در اسناد تراز مالی سال 1393 که به تایید و تصویب هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نیز رسیده است، در سال 1393 دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 570 میلیارد تومان اندوخته مثبت داشته است. چگونه ممکن است که دانشگاهی با این اندوخته، بالای 60درصد زیاندهی داشته باشد؟!

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مجدداً از تمامی رسانه ها و اصحاب ارتباطات جمعی تقاضا می کند برای کسب اطلاعات کامل و دقیق، از سامانه رسمی اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.iau.ac.ir استفاده کنند.

 

همچنین دکتر حمیدرضا زمانی زاده مدیرکل امور پژوهشی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که این آمارها به نقل از وی منتشر شده بود، در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه ضمن گلایه از رسانه های منتشرکننده این خبر نادرست، گفت: اساساً بحث اینجانب درخصوص لزوم عدم حضور اعضای هیأت علمی در کنفرانس های غیرمعتبر بوده که ممکن است باعث ایجاد هزینه های اضافی برای واحدها شود. و تنها اشاره ای نیز به وجود واحدهای زیان ده و اینکه هزینه های اضافی می تواند خطراتی برای دانشگاه داشته باشد، کردم.

 

وی افزود: لازم به ذکر است که حوزه کاری و تخصصی بنده، حوزه پژوهشی است و انتشار آمار مالی و بودجه ای به نقل از بنده، جای تعجب و تأسف دارد.

 

 

دکتر میرزاده در اولین مجمع عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نگاه ما به حوزه ورزشی، نگاهی ملی است، از افزایش بودجه ورزشی دانشگاه در سال آینده خبر داد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه، با اشاره به انتخاب طاهره طاهریان به عنوان عضو هیأت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این اولین بار است که یک بانوی ورزشکار و مدیر، به عنوان عضو هیأت مدیره یک باشگاه ورزشی انتخاب می شود.

 وی افزود: در حال حاضر از 20 تیم دانشگاه آزاد اسلامی، 10 تیم به بانوان اختصاص دارد. هدف دانشگاه آزاد اسلامی این است که به ورزش بانوان و آقایان به یک اندازه اهمیت داده شود و امکانات یکسانی برای آنها در نظر گرفته شود. میرزاده با اشاره به توسعه کیفی ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در آغاز مدیریت جدید دانشگاه، حوزه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی از ردیف بودجه مستقل برخوردار نبود اما با حضور دکتر دادگان در رأس این مجموعه، توانستیم ساختار حوزه ورزش را در تشکیلات دانشگاه آزاد اسلامی ارتقا داده و برای آن بودجه جداگانه در نظر بگیریم. میرزاده با بیان اینکه در حال حاضر ردیف های خاصی از بودجه دانشگاه هم به امور جاری و هم به امور عمرانی حوزه ورزش اختصاص یافته است، گفت: در سال 93 اعتبار جاری در نظر گرفته شده برای بخش ورزش 600میلیارد ریال بود که این میزان در سال 94 به 976 میلیارد ریال افزایش یافت. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش بودجه ورزشی دانشگاه در سال آینده نیز خبر داد و افزود: در نظر داریم این رقم را برای امور جاری این حوزه به 1500 میلیارد ریال افزایش دهیم. خوشبختانه سرانه ورزشی دانشجویی نسبت به سال 92 شش برابر افزایش یافته که همین موضوع توسعه این حوزه را در پی داشته است. وی با بیان اینکه در بخش ورزش نگاه ملی داریم، افزود: هرچه برای توسعه کمی و کیفی ورزش سرمایه گذاری کنیم، علاوه بر ایجاد سلامت و نشاط اجتماعی، باعث کاهش ناهنجاری ها و هزینه های درمان در کشور خواهد شد. میرزاده با بیان اینکه حدود 600هزار مترمربع فضای ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، خاطرنشان کرد: حدود 100هزار مترمربع فضای ورزشی نیمه تمام، با تخصیص 150میلیارد تومان اعتبار، تا سال 96 به بهره برداری خواهد رسید.

 دکتر میرزاده در پایان گفت: در حال حاضر 3درصد از بودجه دانشگاه آزاد اسلامی به توسعه حوزه ورزش اختصاص یافته است که از این میزان 2درصد صرف هزینه های جاری امور ورزش و یک درصد صرف امور عمرانی و توسعه فضاهای ورزشی شده است.

 دکتر دادگان: ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را با خرد جمعی توسعه خواهیم داد

 دکتر محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص هدف از تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی این دانشگاه گفت: اساسنامه این باشگاه طبق باشگاههای داخلی و خارجی تدوین شده و امیدواریم بتوانیم حوزه ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را با تفکرات و خرد جمعی پیش ببریم.

 دادگان با تأکید بر محوریت اخلاق در ورزش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه در هیچ یک از مسابقات و لیگ های سراسری از نظر انضباطی، مالی و رفتاری مشکلی نداشته است و این یکی از بزرگترین افتخارات ما به شمار می رود. وی با بیان اینکه 350 نفر عضو تیم های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، اظهار داشت: در تمامی قراردادهای اعضای تیم های ورزشی دانشگاه، بخشی به عنوان موازین اخلاقی گنجانده شده است و از تمامی ورزشکاران نیز خواسته ایم اخلاق را مقدم بر ورزش بدانند.

 

  

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، از برگزاری اولین المپیاد دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و شرایط، چگونگی اجرا و مزایای برگزیدگان این المپیاد را اعلام کرد.

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر مجتبی علوی فاضل گفت: «به منظور ایجاد فضای رقابتی بین واحدهای دانشگاهی و با هدف ارتقای کیفیت آموزشی، اولین المپیاد دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز توسط این مرکز برگزار می‌شود.

 علوی فاضل درباره شرایط و چگونگی اجرای این المپیاد بیان کرد: «کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی پیوسته و یا سال دوم مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته‌های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر و حقوق در صورت ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی سال 95 و انتخاب مجموعه امتحانی مورد نظر، مجاز به شرکت در این المپیاد هستند.

 او ادامه داد: تعداد بیست نفر اول انتخاب شده از هر استان در هر رشته که در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده‌اند به عنوان برگزیدگان مرحله اول المپیاد به دور نهایی آن راه پیدا می‌کنند و مرحله نهایی این المپیاد در شهریور ماه با سوالات کاملا تشریحی و به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود.رئیس مرکز سنجش و پذیرش با اشاره به مزایای برگزیدگان این المپیاد اظهار کرد

برگزیدگان این المپیاد از تسهیلات تخفیف شهریه و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بهره‌مند می‌شوند.علوی فاضل خاطر نشان کرد: «نتایج نهایی المپیاد دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، آبان ماه 1395 اعلام و طی مراسمی از نفرات برگزیده رشته‌های مختلف آن تقدیر می‌شود.

 شایان ذکر است ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان روز چهارشنبه 9 دی ماه جاری ادامه خواهد داشت.

 


 

انتشار فراخوان جذب اعضای هیات علمی از 5 دی ماه/ آغاز فرآیند تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی

 

مدير کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و قطعی خبر داد و گفت: بخشنامه ای در این خصوص تدوین شده است که پس از ابلاغ آن کار تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی آغاز می شود، امیدواریم تا مهرماه سال آینده این موضوع به پایان برسد.به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر وحیدی مدیر کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در نشست روسای دبیر خانه هیات های امنای استانی نیز از تدوین آیین نامه جدید ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: این آیین نامه در حال تدوین است و در آن اختیارات بسیار زیادی در خصوص انتقال اعضای هیات علمی به استان ها واگذار شده است

 مدیر کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و قطعی خبر داد و گفت: بخشنامه ای در این خصوص تدوین شده است که پس از ابلاغ آن کار تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی آغاز می شود، امیدواریم تا مهرماه سال آینده این موضوع به پایان برسد.وی درخصوص ارتقای اعضای هیات علمی نیز گفت: در حال حاضر بررسی پرونده ارتقای اعضای هیات علمی در مدت زمانی کمتر از 15 روز انجام می شود به گونه ای در حال حاضر پرونده ای در سازمان مرکزی وجود ندارد.دکتر وحیدی از انتشار فراخوان جذب هیات علمی خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند از 5 دی ماه در سایت ثبت نام کنند، در فراخوان گذشته حدود 3 هزار و 700 تقاضا از استان های مختلف ثبت شده بود. در این فراخوان نیز قصد داریم 3500 نفر را جذب کنیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های کلان دانشگاه باید سالانه حدود 5 هزار نفر جذب کنیم، البته در سال 92 و 93 این فرایند کنده بوده است، اما در سال 93 و 94 تا حد بسیاری این فرایند تسریع شده است به گونه ای که در سال جاری حدود 1700 نفر جذب شده است.